Zatím nejsou hlášeny žádné větší nehody. Jen u Rychnova nad Kněžnou směrem na Vamberk na silnici I/14 skončilo auto v příkopě, další pak u Solnice. Podle kamer jsou již kritizované státovky posolené a zpluhované, alespoň na kamerami monitorovaných úsecích.

"Cesta Svitavy - Štíty - Hanušovice, dobrou noc páni silničáři. Kdo by čekal, že v únoru bude chumelit. Je 8,15 hod. a silnice ani v serpentinách neviděla pluh," hlásí z cest na řidičskou sociální síť Vladimír Tašner.

Silnice I/43 Svitavy - Štíty - HanušoviceSilnice I/43 Svitavy - Štíty - HanušoviceZdroj: vladimír Tašner

Vladimír Tašner sdílel na facebooku i video z této trasy - ZDE

V Kocbeřích na státovce I/37 z Jaroměře do Trutnova na ledovce uvízl kamion. 

A takhle vypadá státovka I/11 v 8:45 u Nekoře poblíž Pastvin. O zasněženém Suchém vrchu ani nemluvě.

Státoka I/11 u Nekoře poblíž Pastvi, stav 8:45Státovka I/11 u Nekoře poblíž Pastvin, stav 8:45Zdroj: Dopravniinfo.cz

Pardubický kraj nedávno kritizoval nedostatečnou zimní údržbu hlavních silnic, jež má na starostí státní ŘSD. Ta prý pokulhává za dobou,kdy se i o státovky starali krajští cestáři. Hejtmanství kritizuje práci soukromých firem, které si ŘSD najímá na zimní údržbu na státovkách, již několik let.

„Již v roce 2017, kdy údržbu silnic prvních tříd začaly v našem kraji pro stát zajišťovat soukromé společnosti, jsme upozorňovali na rozbourání dlouhá léta funkčního systému. Do té doby tyto práce zajišťovala naše Správa a údržba silnic Pardubického kraje, která má jak techniku, personál, tak především potřebné zkušenosti. Bohužel již první zimu byly komplikace v údržbě velké, a proto jsme opakovaně jednali jak s Ředitelstvím silnic a dálnic ČR, tak se samotnými soukromými společnostmi,“ řekl hejtman Martin Netolický.

PŘIPRAVUJEME DALŠÍ INFORMACE