V kategorii mladších předvedla nejlepší formu Brada Rybníček. Nejrychlejší požární útok a třetí štafeta znamenaly celkové zlaté medaile. Na druhém místě skončil domácí tým Jablonce nad Jizerou A a bronz získali borci z Bítouchova.

Vítaným zpestřením soutěže byla účast SDH Choltice. Tato obec nedaleko od Pardubic se přijela představit s jedním týmem mladších a jedním družstvem starších dětí. Zatímco mladší skončili na pěkném pátém místě, starší borci mířili podstatně výše.

Na štafetě dvojic obsadili velmi dobrým časem 53,50 druhé místo a když k tomu přidali velmi solidní třetí požární útok, měli v celkovém součtu umístění na svém kontě číslo 5, stejně jako domácí Jablonec nad Jizerou A. O celkovém umístění tak rozhodlo již tradičně umístění v požárním útoku, kde byli hosté z Choltic lepší a zaslouženě si tak domů odvezli pohár a zlaté medaile. Druhý tedy skončil Jablonec nad Jizerou A, třetí místo obsadil Bozkov A, který ne moc povedenou štafetu dvojic doháněl nejlepším požárním útokem.

Celkově lze soutěž hodnotit jako velmi podařenou, hezké počasí překazila jen silná přeháňka, která ovšem neměla dlouhé trvání. Pořadatelé připravili pro soutěžící opravdu pěkné ceny včetně tradičního ocenění nejlepších proudků a nezbývá než konstatovat, že tento sváteční den se opravdu povedl.
Jarní část Poháru OSH Semily o dráčka Soptíka bude zakončena v sobotu 18. května soutěží v Bozkově, na programu bude tradiční požární útok a útok CTIF.

Karel Čermák