Soupravou šperků tvořených s využitím granátové techniky bodovala Marie Vosejpková z Turnova v celostátní soutěži Studentský design 2016.

V klání se o přízeň poroty v pěti kategoriích ucházelo 180 prací z celé republiky. Hodnocení probíhalo na veřejně přístupné výstavě v Brně. Jednou z laureátek soutěže se stala právě Marie Vosejpková.

Z BRNA JEŠTĚ DO PRAHY

Žákyně oddělení zlatnictví a stříbrnictví zdejší Střední uměleckoprůmyslové školy pracovala pod vedením akademického malíře Jiřího Studničky. „Vzhledem k obrovské konkurenci je ocenění velkým úspěchem, nejen pro samotnou autorku, ale i pro celou uměleckoprůmyslovou školu," podotkla ředitelka Jana Rulcová. Všechny oceněné práce budou vystaveny na akci Designblok 2016 v Praze.

Oddělení zlatnictví a stříbrnictví turnovské šperkárny se může pochlubit i dalším úspěchem. Škola ve spolupráci s DUV Granát Turnov a Muzeem Vltavínů v Českém Krumlově vyhlásila soutěž na návrh šperku, jehož součástí bude hrubý, neopracovaný vltavín, tedy zelený tektit, který vznikl asi před 14 miliony lety při dopadu obrovského meteoritu na území dnešního Bavorska, zasazený do stříbra. Zadání se ujali žáci ve třetím a čtvrtém ročníku a vznikla celá řada návrhů.

NEJEN KE STUDIU

Zástupci DUV Granát byli s některými návrhy velmi spokojení, proto se rozhodli, že jeden z nich začnou vyrábět a prodávat v Muzeu Vltavínů. Jedná se o návrh přívěsku Magdaleny Bíbové, nyní žákyně 4. ročníku SUPŠ a VOŠ Turnov.

„Vždycky je motivující vidět, že se práce žáků setkávají s oceněním, že nezůstanou ve škole jako studijní materiál," chválí obě dívky ředitelka Jana Rulcová.