Klidné a bezpečné město s bezproblémovou dopravou. To je cíl zdejší radnice. Od 1. ledna proto byla vyhláškou ustavena městská policie.

Přestože město oslovilo anketou místní občany, aby se k záměru vyjádřili, postoje se vrátily jen dva. „Dostali jsme dopis, ve kterém se ke zřízení městské policie přiklání sdružení vlastníků jednoho obytného domu. Druhý názor je negativní. Ale víc jich nemáme. Lidé nepřišli ani na veřejné jednání zastupitelstva. Jak je vidět, rozhodnutí je zřejmě nezajímá," podotkl starosta Vladimír Staruch.

Letos městská policie přitom přijde na více než 2,5 milionu korun. „Zřizujeme zcela novou službu, musíme zajistit kompletní zařízení, nakoupit vozidlo, výstroj, výzbroj a zajistit vybavení prostoru, kde budou mít policisté zázemí. Předpokládáme, že obsadíme čtyři pracovní místa," vypočítal starosta. Na zajištění stanice a personálním obsazení teď město pracuje.

Letos městská policie přitom přijde na více než 2,5 milionu korun. „Zřizujeme zcela novou službu, musíme zajistit kompletní zařízení, nakoupit vozidlo, výstroj, výzbroj a zajistit vybavení prostoru, kde budou mít policisté zázemí. Předpokládáme, že obsadíme čtyři pracovní místa," vypočítal starosta. Na zajištění stanice a personálním obsazení teď město pracuje. Strážníci vzejdou z vypsaného výběrového řízení, které možná bude i dvoukolové.

Krkonošské centrum cestovního ruchu se v exponovaných obdobích dostává do situace, kdy je třeba vyrovnat se s přílivem automobilů, zajistit pořádek, regulovat dopravu. „Nechceme návštěvníky ani obyvatele perzekuovat ani sankcionovat, ale pokud jsou porušovány vydané závazné normy a auta permanentně parkována tak nešťastně, že blokují plynulý provoz, je na místě věci řešit. I když pomáhají hasiči, policie to trvale zvládat nemůže. Strážníky potřebujeme hlavně v zimním období," dodal Vladimír Staruch.