Provozovatelé ze společnosti Melida zveřejnili, čím letos chystají překvapit návštěvníky. Je zřejmé, že v horském středisku během léta plynuly do různých vylepšení investice a milovníky zimních sportů tak čeká řada zajímavých novinek. Návštěvníci se mohou těšit na rozšířené sjezdovky, změny ve struktuře a v prodeji permanentek i nové služby.

Zásadní proměnou prošly červená i černá sjezdovka na Medvědíně téměř v celé jejich délce. „Právě červená sjezdovka bude jednou z nejširších v České republice. Věříme, že i díky tomu bude lyžování na Medvědíně pro návštěvníky ještě více atraktivní a výrazně bezpečnější," prozradil ředitel Skiareálu Čeněk Jílek.

Stejně jako jinde, i v největším krkonošském středisku usilují o co největší bezpečnost lyžařů a snowboardistů. V dolní části černé sjezdovky pod tzv. „velkým hankem" jsou proto nově nainstalovány moderní bezpečnostní sítě. Rozšířeny byly i lyžařské průjezdy mezi sjezdovkami.

Nejvýraznější proměnou prošel prostor dojezdu na Hromovce. Nový Aprés-ski bar/restaurant bude otevřen denně, od rána až do ukončení večerního lyžování.⋌„Novinkou je i dvoupatrová moderní multifunkční budova v místě bývalých pokladen," připomněl ředitel Jílek. Kromě využití komerčního charakteru tu bude k dispozici informační centrum.

Další Aprés-ski bar alpského typu najdete v těsné blízkosti dojezdu červené sjezdovky na Medvědíně. Provozovatelé nabídnou bar s rychlou, ale přitom kvalitní kuchyní v příjemném moderním prostředí. Na otevření čeká také kompletně zrekonstruovaná vyhlídková restaurace Na Pláni. „Kdo toto místo nedaleko horní stanice lanovky Sv. Petr – Pláň s výhledy do údolí z minulosti zná, bude jistě mile překvapen, jakou proměnou provozovna prošla," upozornil Čeněk Jílek.

Před sezonou investovali ve špindlerovském středisku do zlepšení služeb v areálu a rozšíření sjezdovek 110 milionů korun.

Během dvacetiletého pronájmu má Melida,s.r.o., do modernizace střediska investovat 800 milionů korun.

Ceny jednodenních skipasů

Dospělý (v závorce ceny sezony 2012/13)

Hlavní sezona od 6. ledna do 23. března – 750 Kč (700 Kč)
Nový rok od 20. prosince 2013 do 5. ledna 2014 – 850 Kč
Vedlejší sezona do 19. prosince 2013 a od 24. března 2014 – 650 Kč (600 Kč)

Dítě

Hlavní sezona – 520 Kč (490 Kč)
Nový rok – 580 Kč
Vedlejší sezona – 450 Kč (420 Kč)

Junior/senior

Hlavní sezona – 600 Kč (560 Kč)
Nový rok – 680 Kč
Vedlejší sezona – 520 Kč (480 Kč)