„Nejez ten sníh,“ okřikla ve Skiareálu Svatý Petr maminka pětiletého chlapce, který se důkladně a s nadšením seznamoval s bohatou sněhovou nadílkou. Mladá rodina z Děčína v sobotu vyrazila, stejně jako pět tisíc dalších milovníků lyžování, na zahájení sezony do vyhledávaného zimního střediska ve Špindlu.

Kulturní nadílka

Tradiční SkiOpening doprovázelo vystoupení Abba Stars, ke skvělé atmosféře přispěl koncert Janka Ledeckého & bandu i písně kapely Las Vegas. Po setmění diváci žasli při sledování první letošní Snow Show a čekala je také exkluzivní předpremiéra nové české romantické komedie Špindl režiséra Milana Cieslara.

Zřejmě poprvé tak měli příležitost shlédnout film v zimním kině pod širým nebem a navíc za účasti hvězdné delegace hlavních protagonistů - Anny Polívkové, Jakuba Koháka, Marka Vašuta, Jana Révaie, Karla Zimy, Kateřiny Klausové a Anity Krausové.

Komfortní zázemí

Svoji premiéru měla také zrekonstruovaná samoobslužná restaurace Stadion ve Svatém Petru na dojezdu sjezdovek. Skiareál navýšil její kapacitu z 90 na 190 míst a zavedl automatizovaný systém výdeje jídel. Nový je i celý interiér a vzhled.

„Často jsme se tu potýkali s frontami. Stávalo se, že než si zákazník donesl jídlo ke stolu, mnohdy už bylo vystydlé. To jsme se rozhodli změnit. Věřím, že zákazníci budou nyní spokojení,“ vysvětlil ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn Čeněk Jílek.

„Nevěřil jsem, že to stihnou otevřít. Ještě v pátek to tu vypadlo úplně jinak,“ komentoval Jakub Horák, který za sněhem přijel z Prahy, zdařilou renovaci restaurace. Ta si pod náporem návštěvníků prošla zatěžkávací zkouškou. Dokončenou přístavbu získala i restaurace Na Pláni u horní stanice lanovky s nádherným novým panoramatickým oknem, které nabízí nádherné výhledy na hřebeny hor.

U dolní stanice Medvědína pak najdete novou moderní multifunkční budovu s pokladnami, infocentrem a půjčovnou Spindl Motion.

Na svahu se prohánělo pět tisíc lyžařů
Milovníci zimních sportů se o víkendu dočkali zahájení zimní sezony ve Špindlerově Mlýně, které si nenechalo ujít pět tisíc lyžařů z Čech i ze zahraničí. „Jezdíme sem každoročně, takovou krásnou zimu si u nás neužijeme,“ řekla Marika Svobodová z Kolína. Lyžuje se ve Svatém Petru, na Hromovce i na Medvědíně. Na svazích Skiareálu Špindlerův Mlýn leží v současnosti 30 až 50 centimetrů sněhu a o zajištění příznivých podmínek se pečlivě stará i počasí.