Vydařená lyžařská sezona se významně promítne do investic, které připravuje skiareál ve Špindlerově Mlýně. S Deníkem o nich hovořil ředitel Čeněk Jílek. „Přálo nám počasí, napadlo napadlo hodně přírodního sněhu, začalo brzy mrznout a vyplatila se také naše vysoká investice do rekonstrukce systému umělého zasněžování. Poprvé jsme jej vyzkoušeli také na Medvědíně a systém sněžných sprch se tu velmi osvědčil. Lyžovat se u nás začalo hned začátkem prosince a to téměř v celém středisku, takže o zhruba měsíc dříve, než vloni. Přibylo také návštěvníků s dlouhodobějšími pobyty," řekl.

ČTYŘI NOVÉ SJEZDOVKY

Vybudování čtyř nových sjezdovek, dvou moderních lanovek, zprovoznění čtyřsedačkové lanovky na Horní Mísečky, nové parkoviště, půjčovnu čtyřkolových šlapacích bugyn, velké trampolínové hřiště. To jsou novinky, do kterých investuje Skiareál Špindlerův Mlýn. K tomu ještě začíná pracovat na projektu výstavby rozhledny Na Pláních.

Ilustrační fotoStěžejní akcí bude propojení areálů Svatý Petr a Medvědín přes terminál na Labské přehradě. „Na podzim loňského roku proběhla klíčová změna územního plánu, nyní pokračujeme v nezbytných environmentálních studiích a přípravách. Fyzické stavební práce by měly začít již v roce 2018," upřesnil situaci ředitel Skiareálu Čeněk Jílek. „Kromě nové lanovky na Hromovku se dvěma novými sjezdovkami počítáme s výstavbou další lanovky z tohoto nového terminálu na Medvědín. Díky novým sjezdovkám dosáhne špindlerovský areál až k Labské přehradě, kde se napojí na stávající lanovku a sjezdovky. V údolí Špindlu tak k současným pěti lanovkám přibudou dvě nové moderní lanovky, čtyři nové sjezdovky v kategoriích modrá a modročervená a celková délka tratí převýší čtyřicet kilometrů," odhalil plány. „Návštěvníci budou moct projet všechny sjezdovky, aniž by museli někde sundat lyže. Skiareál tak získá úplně nový rozměr," dodal.

Další významnou novinkou bude čtyřsedačková lanovka na Horní Mísečky. „Využijeme tam původní lanovku ze Svatého Petra, která nyní prochází repasí. Chtěli bychom ji zprovoznit v příští zimní sezóně. Povede od parkoviště u stávajícího dolního kotvového vleku až nahoru na vrchol Medvědína," uvedl Jílek.

ŠLAPACÍ BUGYNY A TRAMPOLÍNOVÉ HŘIŠTĚ

Ve Špindlerově Mlýně nasměrovali investice rovněž k letní turistické sezoně. Stávající cyklostezky, bikepark, naučné stezky nebo půjčovnu terénních tříkolek rozšiřuje větší nabídka loďek či paddleboardů na Labské přehradě a vybudování nového Elektro bike a Buggy centra v bývalé restauraci Labužník s možností vyzkoušet šlapací bugyny. U dolní stanice lanovky Medvědín vyroste velké trampolínové centrum, které bude kryté a k dispozici za každého počasí.