„Medvědínská lanovka už zůstane v provozu a lyžovat se bude dál v následujícím týdnu, postupně budeme do provozu přidávat další sjezdovky a od pátku 8. prosince chceme uvést do provozu i další části skiareálu ve Svatém Petru a na Hromovce,“ řekl René Hroneš, ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn. Oficiální otevření lyžařské sezony Orlen Špindl SkiOpening se uskuteční následující sobotu 9. prosince ve Svatém Petru, kdy bude v provozu většina sjezdovek v celém špindlerovském areálu.

„Díky nízkým teplotám a velmi dobrým sněhovým podmínkám se nám podaří zahájit sezónu ještě o týden dříve, než jsme plánovali. Padá sníh, sněžná děla a sprchy jedou na plno, na sjezdovkách už leží dostatečná pokrývka přírodního a technického sněhu pro parádní víkendovou lyžovačku, takže se na všechny nedočkavé lyžaře a snowboardisty těšíme,“ uvedl Hroneš.

Od 2. prosince bude v provozu lanovka na Medvědín s červenou sjezdovkou v plné délce, na víkend se přidá také lanovka na Horních Mísečkách se sjezdovkou Machytka. K dispozici bude téměř pět kilometrů sjezdových tratí, další budou velmi rychle přibývat. První úpravou projdou také zdejší oblíbené běžecké tratě.

Lyžařská sezona v Krkonoších začne v pátek 1. prosince na Černé hoře.
Na horách udeřila zima, v pátek se bude poprvé lyžovat na Černé hoře

Skipasy za zaváděcí ceny od 690 korun lyžaři mohou zakoupit v předprodeji online přes věrnostní program Gopass na www.gopass.travel. Na první lyžování do Špindlerova Mlýna mohou vyrazit i držitelé Chytré sezónky Premium, se kterou mohou kromě Špindlu lyžovat neomezeně po celou sezónu i v dalších 10 resortech v Česku, na Slovensku, v Polsku a Rakousku. Výhodnou Chytrou sezónku PREMIUM je ještě v rámci předprodeje na Gopass možné zakoupit do konce listopadu za 15 090 korun. Od prosince a dále během zimní sezóny bude stát 16 790 korun.

Přestože skiareál zprovozní první sjezdovky již o víkendu 2. a 3. prosince, oficiální otevření lyžařské sezóny 2023/2024 plánuje na 9. prosince. Orlen Špindl SkiOpening se uskuteční ve Svatém Petru, a to ve zcela novém formátu a ve velkém stylu. Návštěvníci se mohou těšit kromě lyžovačky i na vyhřívaný party stan, stage, bary a nabitý hudební program v podání předních českých interpretů. Vystoupí MyDy, Tata Bojs, Monkey Business nebo Ventolin. Do konce měsíce listopadu si mohou zájemci zakoupit vstupenky na velkolepou party s hudebním programem za 690 korun a členové věrnostního programu GOPASS mohou využít 10% slevu.