Přední čeští výtvarní umělci, především mladší generace, navštěvují školu a společně s dětmi vytváření výtvarní díla. „Dosud proběhly tři pracovní dílny – komiksové příběhy vytvářely děti s kreslířem Jiřím Grusem. S výtvarnicí Lenkou Stodůlkovou děti modelovaly z keramické hlíny brouky a hady. Při setkání s Terezou Komárkovou se školou ozýval tlukot kladívek. Z dřívek, hřebíků a plastů vznikaly další zástupci hmyzí říše. Do poloviny června letošního roku proběhnou další tři projektové dny,“ informovala ředitelka školy Iva Faltová.

Už v dubnu čeká účastníky změna. Společně se sochařkou Paulinou Skavovou budou pracovat nejen ve škole, ale také v jejím trutnovském ateliéru. Dalším hostem bude Kurt Gebauer, autor zajímavých objektů i obřích trpaslíků. Jako poslední s dětmi bude tvořit výtvarník Federico Diaz, který proslul především jako autor obří zlaté kapky. Stala se ozdobou i symbolem českého pavilonu na Expu 2010 v Šanghaji.

„Roční projekt vyvrcholí vernisáží, aukcí děl výtvarníků, kteří pro dražbu věnují škole své dílo. Dražit se budou i společné práce vytvořené při dílnách. Společně s hosty pokřtíme i publikaci dokumentující průběh celého projektu,“ doplnila ředitelka školy Iva Faltová.

Všechny práce se „dostanou“ také k veřejnosti díky velké výstavě ve společenském centru Uffo v Trutnově. To se společně s trutnovskou galerií na projektu také podílejí, například pomáhali s kontakty na umělce. Vernisáž výstavy v Uffu bude spojena se zmíněnou aukcí. Moderovat ji bude herec Jaroslav Dušek. Ten se školou spolupracuje dlouhodobě a řadu jejich akcí už moderoval.