Odpověď byla jednoznačná. „Do toho nejdu,“ zakroutil hlavou Jaromír Jágr. „Vždyť mám 120 kilo,“ vysvětloval s úsměvem. „Podívej se na Pepu Maršálka, když může tančit on…,“ opáčil Richard Krajčo a poukázal na známého cukráře, který se účastní letošní řady StarDance. Majitel hokejového Kladna nicméně trval na svém a spíše než na taneční parket myslí na návrat ledovou plochu.

Naproti tomu zpěvák a herec Richard Krajčo se do StarDance zlákat nechal. Ještě před sobotní akcí v Chotěvicích trénoval s taneční partnerkou Dominikou Roškovou. Přivodil si ale zranění.

Richard Krajčo a Jaromír Jágr bavili diváky v kostele v Chotěvicích.
FOTO: Jaromír Jágr a Richard Krajčo bavili diváky v kostele v Chotěvicích

„V sobotu ráno jsem trénoval a bohužel se zranil. Takže doufám, že budu moct tančit dál. V neděli máme jive, což je zrovna tanec, při kterém musím hodně zvedat nohy a kopat. Uvidím, jestli to zvládnu,“ prozradil Deníku v sobotu večer. Jak mu to půjde, můžou diváci sledovat v přímém přenosu ČT.

Na přímou otázku Richarda Krajča, komu Jaromír Jágr ve StarDance fandí, odpovídal slavný hokejista opatrně. „Když jsem tady, tak musím říct samozřejmě tebe, ale… mám tam bývalou,“ rozesmál se Jágr v narážce na svoji bývalou přítelkyni Ivu Kubelkovou, která se rovněž účastní letošního ročníku StarDance.

Zdroj: Miloš Šálek

Sobotní akce Richarda Krajča s Jaromírem Jágrem v chotěvickém kostele byla vyprodaná okamžitě po zahájení předprodeje. Do kostela se vešly necelé čtyři stovky diváků. Lidé přijeli ze všech koutů republiky, ale také ze Slovenska.

Až ze slovenské Oravy z okresu Tvrdošín dorazila do podkrkonošských Chotěvic pětice kamarádek. „Jely jsme sedm a půl hodiny, ubytovaly jsme se v pátek v Hostinném. Máme rády Richarda i Jaromíra, jsme jejich fanynky. Sleduji Richarda na sociálních sítích a když tam zveřejnil informaci o akci s Jaromírem Jágrem, tak jsme si koupily vstupenky, úplně poslední,“ líčila Tatiana Mintálová. Slovenská partička žen byla hodně zvědavá na kostel, který získal frontman kapely Kryštof v loňském roce od Královéhradeckého biskupství, aby ho zachránil.

„Hodně jsem o tom slyšela. Je to pro nás taková rarita. Už jen to, že vůbec někdo koupí kostel. U nás je to jinak, na Slovensku je hodně duchovní prostředí. Kostely jsou velmi posvátné místo a neexistuje, aby se tam konaly takové akce. V Česku jsou na tom lidé s vírou úplně jinak, věřících je výrazně méně než na Slovensku,“ poukázala na zásadní rozdíl Tatiana Mintálová. S návštěvou sobotní akce byla ale nadmíru spokojená a užila si ji. Na Oravě bude mít co vyprávět. „To, jak to v kostele v Chotěvicích vypadá, je kulturní šok,“ poznamenala k výzdobě plné moderních pop-artových obrazů.

Karin Krajčo Babinská v kostele sv. Petra a Pavla v Chotěvicích, který opravuje s manželem Richardem.
Kostel Richarda Krajča nemá obdoby. Jsou tam Spiderman, Bart Simpson i Mona Lisa

Michal Žiga to měl naopak blízko, je přímo z Chotěvic. Od Jaromíra Jágra si nechal podepsat původní dres z jeho bývalého klubu Pittsburgh Penguins, ještě s tehdejším logem Tučňáků. „Když jsme se dozvěděli, že tady bude pan Jágr, tak si syn objednal přímo z USA z Pittsburghu dres se jménem a číslem Jaromíra Jágra. Doufali jsme, že nám ho podepíše. Jsem šťastný, že se povedlo, taky jsem se s ním vyfotil. Je to velká osobnost a pan hráč. Akce byla perfektní, bylo to hodně vtipné. Byli jsme nadšení,“ užil si Michal Žiga návštěvu vzácného hosta.

Jeden z fanoušků si nechal podepsat v kostele v Chotěvicích dres Jaromíra Jágra z Pittsburghu Penguins.Michal Žiga z Chotěvic si nechal podepsat dres Jaromíra Jágra z Pittsburghu Penguins.Zdroj: Deník/Jan Braun

Jan Uher hraje hokej za žáky ve Vrchlabí, od Jaromíra Jágra si nechal podepsat hokejku. „Byl to zážitek, bylo to moc zajímavé,“ odcházel spokojený.

„Sice to dalo strašně moc práce všechno připravit, příprava každé akce v kostele je složitá, ale úsilí stálo za to. Myslím, že se to povedlo,“ dodal starosta Chotěvic Vladimír Lukeš.

Dobrý dojem měl z akce také Richard Krajčo. „Důležité je, jestli se bavili lidi. Podle toho, kolikrát vybuchli smíchy, tak myslím, že ano, že zažili výjimečný večer ve výjimečném prostředí. Byl umocněný tím, že jsme odhalili další obraz křížové cesty, který se zrestauroval díky Jardovi. Myslím, že tady v kostele byla řada jeho fanoušků, kteří ho takhle neznají. Měl hluboké myšlenky, ale také spoustu momentů, kdy se člověk nasmál a předvedl se jako komik,“ řekl známý zpěvák, herec a účastník taneční soutěže StarDance.