"Už vítězství v krajském kole bylo velkým úspěchem. Třetí místo v celostátním kole je o to cennější, že se jedná o jakési srovnání naší služby s těmi dalšími nejlepšími elektronickými službami v jednotlivých krajích," řekl starosta Jan Jarolím. "Je to hlavně zásluha našeho odboru informatiky a zejména dlouhodobě kvalitně odváděné práce Filipa Krause, který má mapový portál na starosti," dodal.

Mapový portál je dlouhodobým projektem města Dvůr Králové nad Labem a jeho výstupy využívají jak pracovníci městského úřadu, tak veřejnost. Jedná se o soubor mapových aplikací, které obsahují například základní katastrální mapu, interaktivní turistickou mapu se zakreslenými památkami a zajímavostmi v regionu, mapu životního prostředí a různé mapové pasporty (veřejné osvětlení, komunikace, zeleň).

Mikrobiologická laboratoř v trutnovské nemocnici zpracovává vzorky na covid-19.
Covid si vyžádal na Trutnovsku už 99 obětí, rizikové skóre PES je na devadesátce

Součástí portálu je také aplikace Hlášení závad, díky níž mohou občané rychle a jednoduše upozornit na nedostatky na městském majetku. Naposledy byla přidána mapa technické infrastruktury a mapa pasportu vodních zdrojů a čistíren odpadních vod. Významnou úpravou byla i anonymizace osobních údajů v katastrální mapě v návaznosti na GDPR. S mapovým portálem je možné pracovat jak na monitoru počítače, tak na displejích tabletů nebo chytrých telefonů.

"Vzhledem k tomu, že celý mapový portál nabízí mnohé funkční nástroje a široké využití, jednáme v současné době o možnosti nabídnout práci s portálem i obcím v ORP Dvůr Králové nad Labem. Věřím, že především menší obce, které nemají dostatek financí na nákup vlastní služby a zároveň jim chybí i kvalifikovaná obsluha portálu, tuto možnost uvítají," uvedl k chystanému rozšíření služby informatik Filip Kraus.

Kdy se lyžaři dočkají otevření skiareálů?
Není žádný důvod k tomu, aby v ČR neotevřela lyžařská střediska, říká Libor Knot

Soutěž Zlatý erb hodnotí webové stránky měst a obcí. V letošním roce se přihlásily obce a města ze všech krajů ČR, hodnoceno tak bylo 403 webových stránek a projektů včetně elektronických služeb a turistických prezentací. Město Dvůr Králové nad Labem uspělo s Mapovým portálem GIS již v roce 2016, když zvítězilo v krajském kole soutěže. Od té doby služba prošla významnou proměnou, a to jak v obsahu, tak ve své grafice.