Sobotkovo sdružení Zvon pokračuje ve spolupráci s Volbou pro město. Obě uskupení spolupracují 24 let. „Výsledky voleb byly celkem jasné, chtěli jsme pokračovat dál v koalici s Volbou pro město,“ konstatoval Jan Sobotka poté, co byl ve středu znovu zvolen starostou Vrchlabí. Místostarosty zůstávají Michal Vávra a Alfred Plašil. „Jsme kritizovaní za to, že jsme tady ve stejné sestavě tři volební období, že jsme tady jako důchodci a na dojetí. My to ovšem nechceme dojet, ale naopak rozjet, máme spoustu plánů," uvedl Sobotka.

Mezi klíčové kroky patří odstartování provozu aquacentra, které se dokončuje a 27. prosince by se mělo otevřít. „Chceme krytý bazén rozjet a zjistit, jaké jsou provozní náklady v těžké době, do které jeho výstavba spadla. Máme ale i řadu dalších investičních akcí, které chceme dokončit nebo připravit, například most a silnici u Kartonky nebo parkoviště u kláštera,“ řekl Sobotka.

Placené parkoviště u augustiniánského kláštera, kde vzniká nové návštěvnické centrum Krkonošského národního parku, má proměnit současnou neuspořádanou plochu, kterou řidiči využívají k bezplatnému odstavení aut, na 91 parkovacích míst. Umožní průjezd autobusů. Město má hotovou dokumentaci k územnímu řízení a bude chtít nyní získat územní rozhodnutí. Příští rok má probíhat projektová příprava, parkoviště by mohlo být hotové v roce 2024.

Vrchlabí se rovněž zaměří na energetiku, nejen v souvislosti s aquacentrem. „Budeme se zabývat snížením energetické náročnosti, využitím alternativních zdrojů. Řešíme výměnu světel na veřejném osvětlení, chceme umístit fotovoltaické panely na střechu bazénu. Zhasli jsme památky, v noci nesvítí kostel či zámek,“ nastínil situaci Jan Sobotka.

Mezi klíčové záměry patří bytová situace. Radnice připravuje pozemky pro výstavbu rodinných domků i vybudování městských bytů. „Nemyslím si, že město je na tom špatně, nicméně chceme zlepšit dostupné bydlení pro Vrchlabáky. Máme připravené pozemky zhruba pro šedesát rodinných domků na Kalvárii, v Hartě a na Liščím kopci. Chceme postavit menší nájemní bytový dům na Kalvárii v místě Trepka. Chtěli bychom také opravit starší bytový dům u kina. Musíme se zároveň zabývat developerskými projekty, které je potřeba koordinovat,“ sdělil k plánům města na nové volební období starosta Vrchlabí Jan Sobotka.