Souhra čísel přivedla k oltáři Helenu a Luboše

Vybrat si zajímavé datum ke sňatku je sice hezké, ale ve finále jde o to, zda vás například 20. 10. 2010 vůbec někde oddají. Své o tom vědí snoubenci Helena Charvátová a Luboš Vokál z Robous, kteří si zvolili za svatební den právě středu. Nejen proto, že jde o hezkou souhru čísel, ale své dvanácté narozeniny slavil i Helenin syn Petr.

„Nejdříve jsme oslovili jičínské úředníky, ale ti prý v úřední dny neoddávají, v Liberci nás odmítli kvůli volbám,“ vysvětluje svatební peripetie ženich.

Vstřícní a laskaví byli k páru nakonec v Lázních Bělohradu, kde vedl obřad starosta Pavel Šubr.

Včerejší 20. 10. 2010, stejně jako o deset dní dříve 10. 10. 2010, 9. 9. 2009 a další – údajně – magická data. Je to skutečně jen iluze? Pojišťovny včera přišly s převratným zjištěním: magická tato data asi opravdu budou. V tyto dny mají hlášené podprůměrné množství škod a pojistných událostí.

„Pokud se podíváme na podobná loňská a předloňská data, tak z 20. 8. 2008 je ve statistikách České pojišťovny zaneseno 638 pojistných událostí, z loňského 20. 9. 2009 dokonce ještě méně – 594. Přitom průměrný počet škod na majetku a automobilech se v „běžné“ dny pohybuje kolem tisícovky,“ uvedla Renata Kosová z České pojišťovny.

Z pohledu pojišťovny Generali klesá ve dnech s magickým datem počet pojistných událostí dokonce až o třetinu.

Numerologové se shodují v tom, že právě včerejší datum bylo pro vstup do manželství víc než příznivé. „Číslo dvě znamená v numerologii duální princip, je-li zdvojeno, dokáže vytvořit velmi pevné přátelství i dobré milenecké vztahy. A součet tohoto magického data je číslo šest, které je v numerologii symbolem harmonie a k tomu není třeba žádný další komentář. Málokteré datum je vhodnější pro tento životní krok,“ řekla numeroložka Martina Eliášová.

V některých zemích se pojišťovny zaměřují na speciální svatební pojištění. V Německu je možné uzavřít pojištění zrušení svatby na poslední chvíli. Nevztahuje se však na rizika poškození nevěstiných šatů nebo svatebního dortu… V Srbsku si ženy i muži mohou kdykoliv mezi 18. a 57. rokem sjednat tzv. věnové pojištění. Pojistnou událostí je svatba, kdy dojde k výplatě pojistného.

Magická čísla však nemusejí hrát zásadní roli. Pojistku na štěstí a manželství, které vydrží až do smrti, totiž žádná pojišťovna stále nenabízí.

(kim)