Sto let života už není žádnou velkou výjimkou. Kulaté narozeniny slaví v posledních letech celá řada lidí. K jubilantům se minulý týden připojila obyvatelka Domova důchodců v Rokytnici nad Jizerou Anna Lukšová.

Jak si oslavenkyně předem přála, šlo o malou oslavu. Přizvala na ni několik spolubydlících a dceru se synem. „Mezi gratulanty byl i krajský radní pro sociální věci Petr Tulpa. Předal jí květiny s medovým pozdravem a sadou bylinných likérů," upozornil mluvčí Libereckého kraje Jiří Langer.

Za firmu Semileas pozdravil paní Lukšovou ředitel David Pěnička a předal jí květinu a dárky (vestu, kosmetiku a sekt), které si sama přála. Starosta města Rokytnice nad Jizerou Petr Matyáš a tajemnice Martina Šubrtová přinesli jubilantce květiny, narozeninový dort a kosmetiku. Přišla pogratulovat i ředitelka Okresní správy sociálního zabezpečení Jaroslava Krausová s květinami a gratulací od ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové se zprávou o navýšení starobního důchodu o 2000 korun měsíčně. „Největším přáním jubilantky k jejím stým narozeninám však byl zpěvák Karel Gott. Tak jsme ho oslovili a obdrželi od něj pro oslavenkyni osobní gratulaci. Udrželi jsme to v tajemství a Anně Lukšové ji předali až při skutečné oslavě. Takže měla velkou radost," prozradila ředitelka domova Helena Housová. Zároveň pochválila pracovníky oddělení za přípravu pěkné oslavy s občerstvením. Od nich a spoluobyvatel dostala žena květiny a potěšila ji i koláž, vyrobená z fotografií, které přibližují její dlouhý život.

(jl, jm)