Největší prodejce v regionu, Lesy a parky Trutnov zahajuje prodej dnes, už včera se tu ale lidé zastavovali. „Ještě ani nemám přesný ceník, ale bylo tu tak patnáct zájemců," potvrdil jeden z pracovníků v Úpické ulici.

Lidé nemusí mít obavy, stromků je dost. „Připravili jsme jich 1300, to je obdobný počet jako v letech minulých. Každoročně jich tak 1100 prodáme, máme nějakou rezervu aby si lidé mohli vybrat. Téměř stejná je i cena, navýšení bude jen kolem tří, čtyř procent. Nesnažíme se ji šroubovat vysoko, chceme hlavně, aby si lidé mohli udělat pěkné Vánoce," informoval František Malina. Zhruba dvě třetiny jsou z produkce společnosti, zbytek nakoupili od jiných dodavatelů. „Nejvíc se prodá jedlí a smrků, následuje borovice lesní a černá. Pokud by chtěl někdo něco extra, nabízíme i jedli ojíněnou a korejskou. Ty jsou zajímavě zbarvené do stříbrna," doplnil František Malina.

Suché léto extrémní vliv na produkci stromků nemělo, přesto se projevilo. „Zejména u borovice lesní, těch bude letos méně, převažovat budou borovice černé.

A co dělat, když je stromek doma a do svátků třeba dva týdny času? „Je dobré držet ho v chladu. Na balkóně, venku, prostě v přirozeném prostředí. Až po ustrojení je dobré do stojánku nalít vodu pokojové teploty. Stromek ji natáhne a déle vydrží," poradil František Malina.

Prodej stromků v sídle Lesů a praků Trutnov potrvá od dnešního dne nepřetržitě do 21. prosince. Ve všední dny od 9 do 17, o sobotách a nedělích do 14 hodin.