Umožnil jim to grant Moderní metody a formy při výuce cizích jazyků. Jeho cílem bylo zlepšit komunikační dovednosti studentů, zvýšit jejich motivaci ke studiu a modernizovat vybavení školy interaktivní tabulí, projektorem a softwarem.

Britská metropole

První dvacítka odletěla 5. února do Londýna, kde pro ně bylo zajištěno ubytování v rodinách, dopolední výuka s rodilými mluvčími a odpolední výlety za památkami v Londýně a jeho okolí.

Studenti tak měli dobrou příležitost poznat opravdu zblízka každodenní život v britské metropoli. Vyzkoušeli si cestování letadlem, metrem, vlakem, autobusem (došlo i na historické dvoupatrové Routmastery) nebo lodí; překvapily je odlišnosti v bydlení a stravování.

Během rušného dne zbyla někdy i chvíle času na nákupy nebo návštěvu kavárny či rychlého občerstvení.

Vedle „klasických“ pamětihodností jako St. Paul´s Cathedral, Buckingham Palace, London Eye, Tower of London a podobně studenti navštívili i Windsor Castle, Greenwich Observatory, střední školu, kde mohli nahlédnout do výuky různých předmětů, a muzea v South Kensingtonu podle svého výběru. Program byl náročný, končil až ve večerních hodinách, ale pro všechny zúčastněné a jejich jazykové dovednosti byl velice přínosný.

V březnu Německo

Dvacet němčinářů z Obchodní akademie Trutnov odcestovalo za podstatně teplejšího a slunečnějšího počasí 4. března do Drážďan. Náplň druhého pobytu byla podobná, jediný rozdíl spočíval v tom, že studenti nebydleli v rodinách, ale mládežnické ubytovně.

Každý den se několik hodin učili pod vedením rodilých mluvčích a odpoledne putovali za památkami a prohlídkami: Kreuzkirche, Frauenkirche, Albertinum, Sächsische Staatsoper, Zwinger, Muzeum hygieny, Míšeň a další. Studentům přejeme, aby měli možnost si o nově osvojených a prakticky procvičených tématech popovídat i u maturit!

Prezentace materiálů ze zahraničních pobytů i výstupů celého grantu se uskutečnila ve čtvrtek 29. března na Obchodní akademii Trutnov za účasti zástupců Krajského úřadu Královéhradeckého kraje , města Trutnov, vyučujících z trutnovských středních škol i škol z Jičína, Náchoda a partnerské Obchodní akademie TGM z Kostelce nad Orlicí.