Půl hodiny po poledni se vydal dav studentů na průvod městem. Z Jiráskova náměstí putoval ulicemi Česká a Na Záduší, přes železnou lávku u Obchodní akademie se po Dolní Promenádě dostal k Uffu a pak po pěší zóně na Krakonošovo náměstí.

Dorazilo asi čtyři sta lidí. „Oslovila jsem všechny střední škole v Trutnově, zareagovali ale studenti jen z některých. I tak je to skvělá účast,“ uvedla Verča Scholzeová, pořadatelka Majálesu.

Cassiopeia utopená v polární záři nad Novou Vsí.
Nejsilnější polární záře za dvacet let prozářila noční oblohu

Mezi studenty panovala výborná nálada. Mnozí přišli v nápaditých či extravagantních kostýmech. Ježíš si nesl svůj kříž, Pipi Dlouhá punčocha se culila na všechny strany a Mexičané mávali sombrery. Piráti, šermíři, zdravotníci, mladík ve skotské sukni, dívka s ploutvemi, šmoula, elfka a spousta dalších, všichni přitahovali pozornost a především bavili sebe i okolí.

Při příchodu na náměstí přivítali dav trubači z lesárny a následovala volba královny a krále Majálesu. Pak zazpíval pěvecký sbor Colors of GTU a po něm už se rozjel na pódiu před Starou radnicí hlavní program. Hlavním tahákem byly zejména večerní koncerty pop-punkové kapely Vypsaná fiXa a jazz-funkové skupiny MyBand!.

Mohlo by vás zajímat: Po vyřazení z tendru si dělá Budimex zálusk na další dálniční úsek u Trutnova

Zdroj: Deník/Jan Braun