Proto vznikl soutěžní projekt T-Mobile Rozjezdy. Za Královéhradecký kraj letos nastoupilo před porotu 21 zástupců projektů, nejčastěji z oboru gastronomie. Krkonošský region měl v klání zastoupení a protagonistka se může pyšnit úspěchem. Třetí pozici v právě proběhlém krajském kole si vybojovala Barbora Bevilagua z Horního Maršova, která spolu s kamarádkami rozjela výrobnu sušeného jídla Drajfuuud. „Máme radost, úspěch nás samozřejmě posouvá o kus dál. Začali jsme s výrobou hlavně instantních kaší, které si postupně nacházejí spotřebitele. Náš projekt je mladý. Začali jsme loni v srpnu, uplynula krátká doba," řekla pro Deník Barbora.

Děvčata z Krkonoš se rozhodla vyrábět sušená jídla z místních přírodních zdrojů. Kromě instantních kaší, do kterých přidávají sušené ovoce a další produkty, vypěstované v regionu, se zaměřují například i na zdravé polévkové koření. V těchto dnech dolaďují provozovnu a těší se na to, až příroda vydá letošní úrodu.

A co třetím umístěním v krajském kole soutěže T-Mobile Rozjezdy Barbora Bevilagua kromě cenných zkušeností získala? „Na tři roky můžeme zdarma využívat podnikatelské konto u České spořitelny, jeden rok máme zdarma telekomunikační služby od T-Mobile a máme k dispozici digitální předplatné časopisu Ekonom," prozradila odvážná mladá žena z Horního Maršova, která se nebála odstartovat svobodnější život, ve kterém má šanci spolu s kolegyněmi dokázat, že nic v životě není nemožné. Stačí jen chtít. Pokud čtenáři chtějí úspěch žen z Krkonoš podpořit, mají šanci. Celkem 150 tisíc korun od České spořitelny může totiž díky veřejnému on-line hlasování na www.rozjezdy.cz získat projekt s nejvyšším počtem hlasů.

A jakou úroveň měl letošní ročník klání? Podle názoru člena odborné poroty investora Martina Kormana se propracovanost projektů letos zvedla. „Na druhou stranu je škoda, že budoucí nadějní podnikatelé málo přemýšlejí nad tím, odkud by měly pocházet příjmy pro jejich projekt. To by pro každého mělo být na prvním místě. Když se řeknou peníze, skoro všichni myslí jenom na náklady," konstatoval porotce. Všichni z medailových umístění mají do příštího ročníku možnost poradit se o problémech s odborníky, kteří jsou spolupracovníky projektu.