„Netradiční dílna simuluje podmínky fotografického safari a pro účastníky vytváří jedinečné podmínky k fotografování,“ uvádí mluvčí zahrady Jana Myslivečková a pokračuje: „Na účastníky čeká jízda v off-road voze, noční safari, návštěva zákulisí zoo a krmení žiraf, či práce s rýžovým stativem. Atmosféru Afriky přiblíží i nocování ve stanu přímo uprostřed ZOO s výhledem na pakoně, pštrosy a antilopy.“

Na workshopu se zájemci dozví nejen rady v tématických přednáškách, ale odnesou si i praktické informace, jak fotografovat zvířata nejen v zajetí, ale i ve volné přírodě. Workshop je vhodný také jako příprava na fotografickou cestu do Afriky. „Workshop je určen všem, kdo propadli fotografování přírody, lidem, kteří si chtějí vyzkoušet práci fotografů na safari, pro úplné začátečníky i mírně pokročilé fotografy,“ dodává Myslivečková.

Účastníci akce musejí mít vlastní digitální fotoaparát se zoomem nebo teleobjektivem, notebook a flashdisk, výhodou je stativ. Vedoucím Fotosafari bude zkušený lektor fotografických kurzů Jan Svatoš. Vystudoval obor fotografie na FAMU, jezdí fotografovat do Afriky. Je autorem filmového dokumentu Africa obscura.

Vzhledem k tomu, že je počet míst na kurzu omezen, je třeba účast předem zarezervovat na adrese photo.navraty@gmail.com.