VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Světový den vody připomíná význam této přírodní suroviny

Liberecký kraj /FOTO/ - Pitná voda. Její význam si člověk uvědomí, až když ji potřebuje a nemá.

8.4.2011
SDÍLEJ:

Kontrola kvality vody na litoměřickém koupališti.Foto: Deník/Karel Pech

Světový den vody oslavili důstojně

U příležitosti Světového dne vody, který připadá na 22. března, vodohospodáři každoročně otevírají jinak nepřístupná místa. Jen do injekční štoly pod jabloneckou hrází se vypravily na prohlídku stovky lidí. S takovým zájem o nahlédnutí do útrob jablonecké přehrady lidé z Povodí Labe nepočítali. Na prohlídku přišlo hodně přes sedm set zájemců. Ještě v pátek byli organizátoři skeptičtí. „Akci s prohlídkami děláme už deset let, osobně jsem si myslel, že zájem už je nasycen,“ konstatoval jablonecký hrázný Jiří Chmelař. Někteří si prodloužili procházku se psem a do štoly šli i s ním. Oba dny bylo podzemí hráze přehrady Mšeno přístupné šest hodin. Paradoxně úplně největší nával byl těsně před plánovaným koncem.

Voda z kohoutků tu teče kvalitní

Obyvatelům severu Čech teče z kohoutků kvalitní pitná voda dodávaná společností Severočeské vodovody a kanalizace (SčVK). Pravidelné kontroly akreditovaných laboratoří dohlíží na dodržování všech její limitů předepsaných legislativou. „Kontrola je prováděna dle plánu kontroly kvality, který je sestaven na základě požadavků platné legislativy a schválen orgánem ochrany veřejného zdraví,“ doplnila Iveta Kardianová, mluvčí společnosti SčVK.

Kohoutková je zdraví prospěšná

Voda jako tekutina a potravina je velice kladně hodnocena dietology i lékaři. Je doporučována pro každodenní zajištění pitného režimu, který je součástí zdravého životního stylu dnešní doby.

„Pití vody jako součást každodenního života podporuje i naše společnost v projektu určeném restauracím s názvem: Čerstvá kohoutková? Stačí říct,“ podotkla Kardianová. Restaurace zapojené do tohoto projektu podávají zákazníkům k jídlu či k jinému nápoji i pitnou vodu z kohoutku v karafách dodaných společností SčVK.

Restaurace také obdrží od vodohospodářů certifikát o kvalitě jimi podávané vody. Bližší informace je možné získat na www.kohoutkova.cz

Buďte informováni včas pomocí SMS

Společnost Severočeské vodovody a kanalizace zásobuje pitnou vodou obyvatele Libereckého a Ústeckého kraje. Aby všichni obyvatelé mohli být včas informováni pro případy, kdy dojde k haváriím či velkým odstávkám pitné vody, nabízí všem svým zákazníkům službu SMS Info. Stačí se jen zaregistrovat buď na www.voda-info.cz nebo se prostřednictví telefonního čísla 840111111 spojit s operátorkou zákaznické linky, která mu pomůže službu aktivovat. Odběratel tak obdrží bezplatně na svůj mobilní telefon informace prostřednictvím sms zprávy, o přerušení dodávky pitné vody v místě jeho bydliště. Tuto službu k dnešnímu dni využívá dvanáct a půl tisíce zákazníků společnosti SčVK.

Plynulost dodávky je na prvním místě

Zásobování obyvatel pitnou vodou je stěžejním úkolem Severočeských vodovodů a kanalizací. Plynulost dodávky pitné vody do domácností může narušit oprava poruchy. Zaměstnanci SčVK se dnes a denně potýkají s různými nástrahami typu provozních poruch a havárií na vodovodní síti.

Za první dva měsíce letošního roku opravili 1141 havárií, z toho jen 477 v Libereckém kraji. Ve všech těchto případech se vodohospodáři snažili minimalizovat dopad na zákazníky. „V případě možnosti přepojili zásobování z vedlejšího řadu, či co nejvíce minimalizovali dobu přerušení dodávky pitné vody odběratelům,“ doplnila mluvčí společnosti Severočeské vodovody a kanalizace.

Poškozené potrubí dokáže potrápit

Nárůst počtu havárií zaviněných převážně teplotními výkyvy v severočeské horském regionu a škody po loňských povodních na Liberecku přivedly společnosti Severočeské vodovody a kanalizace a Severočeskou vodárenskou společnost (SVS) k rozhodnutí použít speciální techniku Burstlining.
„Jde o obnovení provozu vodovodního přivaděče DN 400, jehož funkce umožní zásobovat v případě potřeby dalších pětatřicet tisíc obyvatel města Liberce z podzemního zdroje Dolánky,“ vysvětlila Kardianová.

Prostřednictvím opraveného přivaděče bude možné zásobovat obyvatele Liberce kvalitní pitnou vodou z dalšího zdroje. Alternativní způsob může být využíván především v mimořádných situacích, které by mohly ovlivnit kvalitu surové vody v povrchových nádržích, jako jsou zmiňované povodně.

Severočeské vodovody a kanalizace

Severočeské vodovody a kanalizace, akciová společnost, jsou druhou největší vodohospodářskou společností v ČR. Délkou provozovaných sítí představují největší společnost v zemi. Společnost poskytuje komplexní servis v oblasti výroby a dodávky pitné vody a následného odkanalizování a čištění odpadních vod. Zásobuje 1,1 milionu obyvatel na území Libereckého a Ústeckého kraje. Prostřednictvím dceřiné společnosti provozuje tyto služby i v oblasti Sokolovska. Společnost má 1734 zaměstnanců a provozuje 69 úpraven pitné vody a 222 čistíren odpadních vod. Jako první v ČR zavedla call centrum. Kvalitní služby zajišťuje i certifikace dle normy jakosti EN ISO 9001. Společnost zajišťuje i řadu dalších činností, zejména projekční a inženýrské činnosti pro průmyslové zákazníky i zákazníky z řad municipalit, dále průmyslový outsourcing, nebo realizaci vodohospodářských staveb „na klíč“, provádění laboratorních analýz a další činnosti.
8.4.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Ostatní - Pomocní pracovníci ve sběrných surovinách Obsluha 16 000 Kč

Pomocní pracovníci ve sběrných surovinách Obsluha sběrny. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: OBSLUHA SBĚRNY, Hlavní náplň činnosti:, - zajištění obsluhy sběrného dvora, - skladník, - obsluha strojů, Požadavky: , - min. vyučen , - manuální zručnost, - spolehlivost, vysoké pracovní nasazení, - řidičský průkaz min. sk. B, T, - bezúhonnost (žádný záznam v rejstříku trestů), Nabízíme: , - zajímavou pozici s velkou osobní odpovědností , - adekvátní zázemí a solidní jednání ze strany zaměstnavatele , - dobré pracovní podmínky, - nástupní plat 16.000 Kč, - osobní ohodnocení cca 4.000 Kč po zapracování , Možný nástup: ihned , Termín podání přihlášek: 04.05.2018 do 11:00 h, Přihláška musí obsahovat údaje uvedené v příloze. K přihlášce připojte prosím: , - strukturovaný životopis , - čestní prohlášení o tom, že v rejstříku trestů nemá uchazeč žádný záznam (výpis z rejstříku trestů ne starší 3 měsíců je nutno doložit před nástupem do zaměstnání), - kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání (originál nebo úředně ověřenou kopii dokladu o dosaženém vzdělání je nutno doložit před nástupem do zaměstnání), - souhlas s nakládáním s osobními údaji , Písemné přihlášky spolu s požadovanými dokumenty zasílejte na adresu: Městský úřad Hostinné, Náměstí 69, 543 71 Hostinné. Uzavřenou obálku označte heslem: "Výběrové řízení - obsluha"., Bližší informace poskytne Alena Vaňková, Odbor investic a majetku, na tel. 499 404 749 nebo e mailu majetek.odpady@muhostinne.cz. Pracoviště: Město hostinné, Náměstí, č.p. 69, 543 71 Hostinné. Informace: Alena Vaňková, +420 499 404 749.

Obchod - Obchod Obchodní referent 19 500 Kč

Obchodní referenti Pracovník rezervačního a obchodního oddělení. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PRACOVNÍK REZERVAČNÍHO A OBCHODNÍHO ODDĚLENÍ : znalost NJ a AJ na úrovni B1 podmínkou, praxe v oboru vítána, Požadujeme: komunikativní osobnost s příjemným vystupováním, organizačními schopnostmi, časovou flexibilitou, pečlivostí, samostatností., Znalost hotelového systému Opera velkou výhodou., V případě zájmu zašlete životopis a motivační dopis v českém jazyce., Nabízíme: možnost ubytování a stravování, balíček zaměstnaneckých benefitů, možnost kariérního růstu. PP na dobu určitou s možností prodloužení., Náplň práce: vyřizování individuálních rezervací (telefon, e-mail) a rezervací z IRS portálů, správa IRS portálů, distribuce cen a pobytových balíčků, otevírání a uzavírání on-line prodeje, správa hotelového webu, reporting, zadávání rooming listů, vyřizování poptávek segmentu MICE. Pracoviště: Cpi hotels, a.s. - clarion hotel špindlerův mlýn ****, 543 51 Špindlerův Mlýn. Informace: Ondřej Scholz, .

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 15 000 Kč

Ostatní uklízeči a pomocníci Hotelová hospodyně a pomoc v kuchyni. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Neurčeno, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: HOTELOVÁ HOSPODYNĚ A POMOC V KUCHYNI - možnost ubytování a stravy. Pracoviště: Hotýlek diana s.r.o. hotel diana, 543 51 Špindlerův Mlýn. Informace: David Drahoš, +420 724 324 733.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitelka mateřské školy 18 000 Kč

Učitelé v oblasti předškolní výchovy Učitelka MŠ. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: UČITELKA MŠ - praxe s výukou v MŠ výhodou. Pracoviště: Able mateřská škola a znalecká a realitní a.s. - mateřská škola meluzínek, Spojovací, č.p. 61, 541 01 Trutnov 1. Informace: Klára Danielis, +420 777 260 315.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Mezi korunami stromů turisté putují s veverčákem Emilem

Mezi korunami stromů turisté putují s veverčákem Emilem

Cyklisté našli v potoce mrtvého muže

Cyklisté našli v potoce mrtvého muže

Legendární svět kovových pásků, matiček, koleček a šroubků

Lomnice nad Popelkou - Zámecká minigalerie otevřela interaktivní výstavu Fenomén Merkur, která vtáhne do světa nestárnoucí stavebnice nejen děti, ale i jejich doprovod.

Šťastná třináctka pro Kometu a červené trenky pro Zemana: videosouhrn víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 21. až 22. dubna 2018.

OBRAZEM: Motorkáři odstartovali

Hostinné - Krkonošským otvíráním šoupátek zahájili příznivci jedné stopy novou sezónu.

OBRAZEM: Blátem a břečkou se brodily traktory při závodech ve Vyskeři

Vyskeř - Přímí účastníci i diváci si na traktoriádě užili pěkný den. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT