Zatímco Kokomo Muraseová dominovala ženské kategorii v průběhu kvalifikací i finále, Tiarn Collins si zajistil vítězství až nekompromisní poslední jízdou ve finále. Domácí publikum se nejvíce těšilo na jízdy v podání českých reprezentantů. Šárka Pančochová, špindlerovský Jakub Hroneš a Kristián Salač se dostali do finále závodu Světového poháru. Jakub Hroneš skončil nakonec na 15. pozici, Kristián Salač dojel dvanáctý, Šárka Pančochová se dostala do první desítky a z letošního ročníku odjíždí jako devátá nejlepší ve své kategorii.

Uprchlíci z Ukrajiny ve Špindlerově Mlýně. V hotelu Janošík našly azyl především matky s dětmi.
Hotel ve Špindlerově Mlýně je plný uprchlíků. Ubytovalo se jich tam padesát

Pančochové ani jedna finálová jízda nevyšla. V první i druhé spadla hned na prvním skoku. V první desítce v závodě Světového poháru se celková vítězka disciplíny z roku 2014 umístila po roční pauze.

Mužští reprezentanti startovali ve finále závodu Světového poháru poprvé a ani jim se nepovedlo zajet čistě. Dvacetiletý Salač měl lepší druhé kolo, ale na překážce se na dopadu přetočil a dostal 46,25 bodu. O tři roky mladší Hroneš spadl v obou jízdách, ve druhé jen jednou, což stačilo na 23,75 bodu.

Olympijská vítězka Eva Samková odhalila ve Vrchlabí na náměstí Míru Poesiomat. Na snímku společně s autorem Ondřejem Kobzou (vlevo) a starostou Vrchlabí Janem Sobotkou.
Samková odhalila mluvící sochu jako z říše Julese Verna. Autor ji chce ke Sněžce

"Škoda, že mi to nevyšlo. Ale doufám, že to nebylo moje poslední finále a v příštím už to budu odjíždět po svých," řekl špindlerovský rodák Hroneš, který si po dvou umístěních v top desítce na loňském mistrovství světa juniorů v aktuální sezoně připsal už šest startů v elitním seriálu Světového poháru. Z Krkonoš bude nyní spěchat do finského Vuokatti, kde se zúčastní Evropského olympijského festivalu mládeže.

"Bylo to crazy. Přijet dolů po povedené jízdě a slyšet to burácení je hrozně super," pochvaloval si atmosféru ve Špindlerově Mlýně Kristián Salač, kterého čeká příští týden ještě poslední závod sezony Světového poháru ve švýcarském středisku Silvaplana.

Nádherných podmínek využilo ve Skiareálu Špindlerův Mlýn množství lyžařů a snowboardistů.
Lidé vzali hory útokem, bary byly plné. Teď přijede světová špička na prknech