„Na čtvrtek od 16 hodin jsme připravili pro veřejnost společné odpoledne, během kterého budeme s dětmi vyrábět a ochutnávat mošt. Prostor bude také na diskusi se zájemci o fungování naší školky" uvedla Simona Jašová, předsedkyně Střediska ekologické výchovy Český ráj. Existence 120 lesních mateřských škol je ohrožena připravovanou legislativou, zákonem o dětských skupinách. Ten schválila Sněmovna ve verzi, která likvidovala odlišné formy péče o malé děti, včetně oblíbených lesních mateřských školek.

„Naše školka již dva roky úspěšně funguje, dětí v ní přibývá a sami na vlastní oči vidíme, že jim pobyt v lese a ve skalách prospívá a do školky chodí rády. Myslím, že by byla velká škoda likvidovat něco, co dobře funguje, a s čím jsou spokojené děti i jejich rodiče," doplnila Jašová.

„Lesní klub Skaláček funguje v Sedmihorkách již dva roky. Začínal se čtyřmi zapsanými dětmi, nyní je jich přihlášeno patnáct a zájem stoupá. Děti v lesní školce jsou oproti klasické mateřské škole v kontaktu s přírodou. Většina programu se odehrává venku. Všichni mají možnost naplno si užít a prožít pobyt v přírodě ve všech ročních obdobích a za každého počasí. Smyslem je vytvořit u nich pozitivní vztah k přírodě a ukázat jim její krásu tak, aby i při dešti a větru měly z pobytu venku – v lese, na louce či u potoka radost," dodala Simona Jašová.