V Uffu se uskuteční finálový galavečer. O atraktivní program se postará nejen deset nejlepších začínajících zpěváků – finalistů kategorie do 26 let, ale také spousta zajímavých a známých osobností, které usednou v porotě. Například zpěváci Tomáš Savka, Renata Drössler a Kamila Nývltová, herec Roman Vojtek, moderátor Zdeněk Podhůrský či hudební producent Milan Herman.

Loni zvítězila šestnáctiletá Michaela Janáčová z Ostravy.  Za prvenství získala kromě originální sošky od uměleckého kováře Zdeňka Vítka také možnost spolupráce s producentem na budování pěvecké kariéry.

Vítězové Česko zpívá2017  Michaela Janáčová
2016  Kateřina Kolčavová
2015  Eliška Rezková
2014  Pavlína Lištiaková 
2013  Luboš Pravda 
2012  Pavel Špirka 
2011  Andrea Hauerová 

Česko zpívá je moderně pojaté pěvecké klání pro mladé lidi z Česka, Slovenska, Ruska a Polska. Nahrávky počátkem roku poslalo 457 zpěváků, ve výběrových kolech si porota vyslechla živé vystoupení téměř 202 soutěžících. Do semifinále v Uffu se dostalo 97 z nich – 54 v kategorii do 14 let a 43 v hlavní kategorii do 26 let. Ty nejlepší pro sobotní finále vybere odborná porota.

Soutěž vyhlašuje Taneční škola Bonifác ze Rtyně v Podkrkonoší a pořádá agentura Art Presto. 

Na sobotní finálový galavečer, který začíná v 17 hodin, si zájemci mohou ještě stále koupit vstupenky v online předprodeji, a to na stránkách Uffa.