Čtyřicítka mladých, většinou žáků základních uměleckých škol, secvičuje hudebně-taneční performanci nazvanou Příběh života. Jsou rozděleni do skupinek podle stylů (akrobacie na šálách, hip hop, street dance nebo tanec s principy jógy). Pomáhají jim přitom profesionální choreografové z Čech, Švýcarska a Velké Británie.

Na závěr vše spojí do jedné inscenace. "Nakonec vznikne scénické, asi hodinové představení s příběhem a postavami," oznámila dramaturgyně a šéfka pořadatelského týmu ze Základní umělecké školy Kateřina Talavašková. Předvedení je naplánované na neděli od 17 hodin do Uffa.

Součástí Dance festivalu jsou podle zvyklostí i open workshopy pro laickou veřejnost. Kdokoliv si může při jednorázových kurzech vyzkoušet jednotlivé taneční styly. Street dance a Michael Jackson styl byly na programu v úterý, dnes je v plánu výuka stylu Step flow lektorky Carli Jefferson a vokalisty Clair Le Couteura (duo Lunatraktors). Do pátku budou ještě přístupné otevřené lekce stylu joga Meets Contemporary (lektorka Pavla Vařáková) a Pilates (Kateřina Blažková).  (jm, pac)