Stavební firma začala bourat garáže a přístavek pro kola. Současně probíhá úprava bočního vstupu přestavovaného na hlavní vchod do budovy. Důvodem je výstavba nového Krkonošského centra environmentálního vzdělávání (KCEV).

„Nové centrum bude nabízet program pro zájemce ze širokého okolí. Chtěli bychom, aby se mimo svou environmentální náplň stalo kulturně-vzdělávacím centrem, které napomůže rozvoji regionu,“ řekl ředitel instituce Jan Hřebačka.

Ochranáři Krkonoš chtějí, aby byl objekt KCEV otevřen od rána do večera po celý rok. „Vzdělávací aktivity naváží na mnohaletou tradici našeho oddělení ekologické výchovy. Stávající nabídku s ohledem na moderní technické možnosti objektu KCEV doplníme o programy pro nové cílové skupiny. K dispozici budeme mít přednáškový sál s kinem, výukovou třídu, laboratoř i výstavní prostor,“ informoval dále ředitel.

Správa KRNAP se chce stejně jako dosud i nadále věnovat ekologické výchově mládeže všech věkových skupin, ale předpokládá i další novinky. „Připravíme programy, kterými chceme oslovit co nejvíce lidí. Návštěvníky hor, seniory, rodiče s dětmi, odborníky i firmy. Všechny aktivity budou klást hlavní důraz na praktické ukázky a aktivní spolupráci všech zúčastněných. Environmentální výchova získá v nové budově kvalitní a reprezentativní zázemí pro výuku a vzdělávání,“ dodal Hřebačka.

#nahled|https://g.denik.cz/23/2d/krkonose_stavba_projekt_0711_02_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/23/2d/krkonose_stavba_projekt_0711_02.jpg|Ilustrační foto#

„Objekt KCEV za zhruba 90 milionů korun by měl začít sloužit na podzim příštího roku. Využívat ho pak mohou také obce a další partneři v regionu, včetně kolegů z polského národního parku,“ připomněl mluvčí správy národního parku Radek Drahný.

Dosud ochranáři disponovali v tomto směru pouze omezenými možnostmi. Nyní se jim díky evropským dotacím, které dostali, otevírají nové možnosti. Díky slíbeným finančním prostředkům se mimo jiné chystají také oživit a výrazně zatraktivnit a pro veřejnost vrchlabskou klášterní zahradu.