V pondělí a úterý se tak alespoň částečně zaplnila hlavně oficiálně provozovaná koupaliště regionu. Například komfort Městského koupaliště v Trutnově si hned první den nového týdne užívaly zhruba čtyři stovky lidí, druhý den jich bylo ještě o něco více. Teplota vzduchu 30 stupňů Celsia a téměř stejně teplá voda ve vyhřívaných bazénech se stala lákadlem. „Je to báječné. Není moc lidí, dá se pohodlně plavat, konečně jsme se dočkali i trochu lepšího počasí,“ sdělila Pavlína Krutská, která je s rodinou na dovolené v Krkonoších. „Děti byly už otrávené, procházky po horách je nebaví. Koupaliště máte krásné,“ dodala.

Doba, kdy je areál v provozu, se včerejškem už přehoupla do druhé půle. Jeho brány se totiž asi 30. srpna uzavřou. „Zatím je to pro nás nejhorší léto, jaké za posledních osm roků pamatuji. Návštěvnost byla dosud velmi mizivá. Dnes je to asi čtvrtý den, kdy přišlo více návštěvníků,“ řekl v úterý správce koupaliště Rostislav Toman. Provozovatelé očekávají vysoké ztráty. „Zatím se to nedá vyčíslit, ale denní náklady jsou kolem patnácti tisíc korun. Vyhřívají se bazény, musíme platit energie, zaměstnance. Aby se pokryly alespoň ty náklady, muselo by přijít tak pět set návštěvníků,“ vysvětlil Toman. Koupaliště má kapacitu 1800 osob. Otevřeno je denně od 9 do 20 hodin. Lidé, kteří si zaplatí vstup za 55 korun na celý den, chtějí odejít a zase se vrátit, dostanou proti stokorunové záloze vrácenku. „Třeba když je bouřka a do bazénů je nepustíme, mají šanci po zlepšení počasí přijít zpátky,“ doplnil správce.

Také Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové se v posledních dnech zaplnilo. Teplé počasí využily stovky lidí. „Voda je teplá tak akorát, osvěží a přitom se v ní dá vydržet i delší dobu,“ řekl jeden z návštěvníků. V provozu byl v úterý pouze plavecký bazén. Rekreační nádrž, která nemá filtraci, se právě napouštěla. Nabídne tak ještě tento týden návštěvníkům zcela čistou vodu. Zájemci mohou využít možnost nižšího vstupného, které platí od 17 hodin.

Vodních radovánek si lidé mohou užívat rovněž v dalších místech regionu. Třeba na koupališti u autokempu Slunečná v Čisté v Krnoších je teplota vody okolo 20 stupňů Celsia. Obdobné podmínky panují i v Dolní Kalné. „Když se oteplilo, bylo na koupališti okolo stovky lidí. Sezona se ale pro nás zatím vyvíjí negativně, ani jeden den jsme ještě neměli plně obsazené koupaliště,“ potvrdila vedoucí zdejšího kempu Věra Nosková. Zatímco chatky jsou aktuálně obsazené zhruba ze tří čtvrtin, hostů ve stanech kvůli vrtochům červencového počasí ubývá.