Poskytne jak zajímavé terény a krásné výhledy, tak i poučení a velkou variabilitu možností dalšího putování. K nástupnímu bodu se lze dostat jak po Černohorské silnici, tak lanovkou. Samotný výchozí bod se nachází na rozcestí pod Černou boudou a základní trasa okruhu měří 16 kilometrů. Vede přes Zrcadla, sedlo pod Kolínskou, Václavák, Pěticestí, Vlašské boudy, Krausovy boudy, u Modrých kamenů a Velké Pardubické boudy zpět.

Na trase je 9 tématických informačních cedulí. Ve třech jazycích seznamují například s panoramatem hlavního hřebene a popisem vrcholů, s historií turistiky v Krkonoších, s budním hospodařením, zdejší architekturou, myslivostí i geomorfologií. Cesty vedou 3. zónou národního parku a z důvodu zajištění klidu zvěře se tu smí jezdit pouze do 17. hodiny.

Kdo se nechce vracet zpět do Janských Lázní, může odtud vyrazit například do Černého Dolu, do Horního Maršova, přes Tetřeví boudy do Strážného, nebo do Pece pod Sněžkou. Vždy po zajímavých trasách, nabízejících mnoho dalších odboček a pokračování. Na Černé hoře lze také za příznivého počasí navštívit rozhlednu. Ta stojí ve výšce 1289 metrů a nejvyšší vyhlídková plošina je ve výšce 21 metrů. Cesty cyklistické naučné stezky jsou sjízdné i pro treková kola a jsou středně fyzicky náročné. Čtyřsedačková lanovka z Janských Lázní jezdí denně od 9 do 18 hodin, jízdenka nahoru stojí dospělého 100, děti 80 korun. Přeprava kol je v ceně. Horská kola, stejně jako koloběžky, si lze také půjčit na dolní stanici lanové dráhy.