"Sešlo se nás dvanáct včetně dětí. Lesník nám ukázal a řekl, co a jak. My chlapi jsme vzali motyky a jali se ve stráni kopat přibližně v metrových rozestupech jámy. Ženy a děti do nich sázely mladé duby. Jsou to stromy, které čeká 120 let života, než z nich bude hustý les," popisoval akci známý moderátor Jan Tuna, který pochází z Trutnova.

Ředitel České lesnické akademie v Trutnově Miloš Pochobradský při vysazování lesa ve Voletinách v rámci projektu Čtení pomáhá přírodě.
Finové jsou z našich stromů na větvi, říká ředitel trutnovské lesnické školy

Dobrovolníci zasadili na čestné místo zasadili i dva speciální stromy. "Jeden dub Marta Kubišová k osmdesátinám této ženy, které si vážíme jako málokoho. Ženy s nejrovnější páteří a odvahou široko daleko. A druhý Michal Ambrož. Na památku muzikanta, na jehož muziku Hudba Praha a Jasná Páka pařili mnozí z nás například na nedalekém Bojišti. Dubů jsme stihli vysázet 809 a na další se zase chystáme. My si ten les prostě vysázíme," uvedl Jan Tuna.

Díky projektu Čtení pomáhá přírodě vyroste nový les ve Voletinách v místě, zdecimovaném kůrovcem. V pátek tam vysazovali stromky studenti České lesnické akademie Trutnov.
VIDEO: Kůrovcová kalamita zničila les v Trutnově. Díky čtení knih vyroste nový