Program zahájili už dopoledne oblíbení Bratři v tricku. Pod šapitó bavili školáky se svým kabinetem žonglérských kuriozit. Vše zopakovali ještě jednou při večerním vystoupení.

Odpoledne se nový cirkus přenesl i do ulic v centru města. Nejprve Sacra Circus zaujal velkolepou chůdařskou show. Potom vyrazil od Uffa na Krakonošovo náměstí a zpět průvod umělců a diváků, před Starou radnicí doplněný o několik vystoupení.

Oslava patnácti let českého Cirku La Putyka se kvůli chmurnému počasí přesunula z prostranství před Uffem do Národního domu, ale i tak bylo na špičkové představení pojmenované La Putyka plno.

Akce Na Sněžku pro dvojčátka vynesla přes dva miliony korun.
Rekord! Akce Na Sněžku pro dvojčátka vynesla přes dva miliony korun

Hitem dne byla vydařená noční premiéra inscenace The Veil, kterou společně vytvořili australské SACC a trutnovské Uffo. O parádní závěr se pak postarala kapela Fast Food Orchestra.

Sobotní program naplněný dvanácti inscenacemi a jedním koncertem opět z části ovlivnil déšť. Dopolední vystoupení izraelského Asphalt Theater přesunuli pořadatelé festivalu z pod širého nebe na terasu Caffé Uffo, Cosmo the clown do foyeru Uffa a ostatní venkovní akce do párty stanu.

Mohlo by vás také zajímat: Éra radarů je tady. Objeví se v Rokytníku i Polské ulici, stát budou 16 milionů

Zdroj: Deník/Jan Braun