Podobně jako před více než třemi lety ze Špindlerova Mlýna vzlétly k nejvyšší české hoře tentokrát z louky nedaleko Žacléře divácky přitažlivé balony. Piloti David Línek z České Skalice, Michal Kubát a Ivan Kovačík z Prahy se s posádkami sešli u trutnovské čerpací stanice, aby doladili potřebné náležitosti. Pak už auta s balony směřovala na Žacléřsko hledat vhodnou louku.

Po půlhodinovém monitoringu terénu posádky balonů zakotvily na nejvhodnější louce v blízkosti Žacléře. Hned začala klasická příprava. Vybalení košů, balonových plachet, plynových lahví, fukéru a dalšího příslušenství. Zimy se členové posádek nebáli. Měli dostatečně vhodné oblečení a teplé boty.

„Žacléřsko jsme zvolili podle dnešního směru větru. Jsou pro nás velmi dobré podmínky pro let. Termika je v pohodě, je jasno, měli bychom letět tak deset metrů za vteřinu, směr větru je příznivý, a to do Polska, v hladinách na dva kilometry by se měl stáčet zpět k nám. Poláci nám let bez problémů schválili,” řekl Deníku před startem David Línek. Balony vzlétly k obloze kolem čtrnácté hodiny. Kolem sedmnácté hodiny David Línek telefonoval: „Všichni jsme přistáli na louce za Turnovem po třech hodinách letu. Sněžka byla nádherná, letěli jsme přímo nad ní.”