Hospoda nese název Fajx Restaurant G. Zajímavý titul podniku vysvětluje hostinský takto: „Restaurant je odvozen od mého oblíbeného filmu Grand Restaurant pana Septima a spojení Fajx a G(ambrinus) je asi osudové. Nedávno jsme spolu v jedné hospodě oslavili přesně třicet tři let."

Ležák Gambrinus se tu podle slov hostinského čepuje odjakživa. Nepasterizované pivo skladují ve sklepě, v tancích.  „Pivo nepřichází do styku se vzduchem ani okolním prostředím a udržuje si autentickou chuť, jiskru a správný říz. Tankovna se stává hospodského trezorem, který ochraňuje jeho zlatý poklad," říká Ladislav Fajx.

A co je podle něj tajemstvím úspěchu? „Mít rád tohle řemeslo. Těšit se na hosty, umět si s nimi popovídat, vědět, co mají rádi, na co si potrpí. A samozřejmě znamenité pivo. Jak říkám, nejlepší pivo pramení dvakrát. Poprvé se rodí pod rukama mistra sládka, který mu dá do vínku ctnosti a dobré vlastnosti a pošle ho do světa. Podruhé se naše pivo rodí tam, kde si jej host objedná. Velmi záleží, jak o něj hospodský potom pečuje, i jak ho umí načepovat, aby štamgasti dostali žízeň už při pohledu na orosený půllitr," dodává hospodský, věrný své značce.

(njt)