Vedle místních zamířili na legendární "Český Woodstock" návštěvníci z Floridy, Košic, Brna, kde se festival konal v posledních třech letech, a všech koutů Česka.

Festival TrutnOFF na trutnovském Bojišti pokračoval v pátek 18. srpna druhým dnem.
FOTO: Jamajská legenda i zpívající vietnamský kuchař. Bojiště žije festivalem

V sobotu večer rozproudila fanoušky jedna z nejprovokativnějších a podivných kapel rockové historie Laibach ze Slovinska, která již v 80. letech jako jedna z prvních skupin umělecky poukazovala na symboly totalitních režimů a související okolnosti. Laibach byli několik let po svém vzniku v tehdejší socialistické Jugoslávii zcela zakázáni. V Trutnově předvedli vizuální a světelnou show. Organizátoři festivalu je označili s nadsázkou za Pink Floyd z východu.

V Trutnově na Bojišti začal ve čtvrtek festival TrutnOFF Open Air, první den večer přijel prezident Petr Pavel.
Věchet: Snesou se blesky, že jsme pozvali prezidenta s komunistickou minulostí

"Taková kapela u nás ještě nehrála," uvedla Marta Vrbová Věchetová z organizačního týmu. Drsné industriální experimentátory ze Slovinska vystřídal na hlavní scéně zajímavý host: Ondřej Havelka se svým orchestrem Melody Makers. Swingoví gentlemani přenesli na publikum energii a Bojiště se proměnilo v prvorepublikovou tančírnu.

U stanu trutnovské nemocnice v parku areálu Bojiště si účastníci festivalu můžou vyzkoušet simulaci vidění po požití alkoholu, LSD nebo THC.
K snídani pět slivovic a pak na test od nemocnice. Co s vámi udělá LSD?
Zdroj: Miloš Šálek