Kateřina Appelová přijela do Trutnova ze severočeských Teplic. „Přijela jsem proto, že se festival vrátil zpátky na Bojiště. Byla jsem tady před patnácti lety a chtěla jsem se sem podívat s manželem. Jsou tady skvělé kapely, mám jich zaškrtnutých minimálně deset, na které chci jít. Jsme rádi, že se festival vrátil do Trutnova, protože sem patří,“ řekla.

Zdroj: Miloš Šálek

Diváci si v pátek užili skvělou show v podání kapel Visací zámek, Monkey Business nebo irských rockerů s punkovým nádechem Therapy? Po půlnoci se objevila na scéně jedna z hlavních hvězd letošního ročníku festivalu, jamajský zpěvák Andrew Tosh, který vystoupil poprvé v Česku.

V Trutnově na Bojišti začal ve čtvrtek festival TrutnOFF Open Air, první den večer přijel prezident Petr Pavel.
Prezident Pavel dostal v Trutnově modrou knížku. Náčelníkem místo Havla nebude

Andrew Tosh byl dvakrát nominován na cenu Grammy a je legendou reggae. Jeho hlas vévodí i nahrávce Africa Mama, která má 12 milionů shlédnutí. Otec Andrewa Toshe Peter je spolu s Bobem Marleyem a Bunnym Wailerem považován za zakladatele reggae, v roce 1987 byl zastřelen při přepadení svého domu na Jamajce. Andrew převzal reggae štafetu, na koncertech hraje jeho songy a vydal i desku s otcovými skladbami.

Zdroj: Miloš Šálek

Nenápadnou hvězdou nočního Bojiště se stal zpívající vietnamský kuchař. Ve svém stánku vietnamských specialit vzal do rukou kytaru a za pánvemi s nudlemi a gyrosem zazpíval hloučku sledujících české písničky.

Zdroj: Miloš Šálek