TRUTNOVSKO

V Trutnově se letos nebude konat rozsvícení vánočního stromu, vánoční trhy, ani silvestrovský ohňostroj. "Věříme, že v příštím roce bude situace lepší a znovu zorganizujeme tyto oblíbené tradiční akce," sdělila mluvčí trutnovské radnice Michaela Dědková. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout, jak vypadal loňský Silvestr na Krakonošově náměstí v Trutnově.

Ani ve Dvoře Králové nad Labem se letos ohňostroj konat nebude. Potvrdila to mluvčí královédvorské radnice Miroslava Kameníková. "Co se týká vánočních trhů, vzhledem k aktuální situaci ještě v tuto chvíli není jasné, zda, za jakých podmínek a v jakém rozsahu se vánoční trhy uskuteční," uvedla Kameníková.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu se letos nebude konat ani ve Vrchlabí.

HRADECKO

V posledních letech ctil Hradec Králové tradici a 1. ledna se mohli lidé těšit na ohňostrojnou podívanou nad zdejší Bílou věží. Nepřijdou o ni ani v roce 2021, jen si místo ledna musí počkat do prázdnin. Radnice tak reaguje na současný vývoj epidemie covidu-19. Město ještě jedná o podobě vánočních trhů. Podle náměstkyně primátora Moniky Štayrové není jasné, zda se vůbec uskuteční. „Připravujeme variantu, která bude nejspíš výrazně omezena. Současně je třeba počítat i s tou nejpesimističtější verzí, kdy epidemická situace organizaci vánočních trhů neumožní,“ uvedla Monika Štayrová.

RYCHNOVSKO

Čerti snášející se k zemi z radniční věže a družina Mikuláše přijíždějícího na náměstí kočárem – takovou podívanou nabízí mikulášská show v Opočně. každoročně si ji nenechají ujít tisíce návštěvníků z celého kraje. Letos na ni mohou zapomenout. Neuskuteční se ani Vánoční ulička v Kostelci nad Orlicí, atmosférou trhů neožije ani rychnovský zámek.

JIČÍNSKO

Krizový štáb v Jičíně rozhodl o zrušení všech předvánočních kulturních a společenských akcí. Sváteční atmosféru ve městě bude připomínat jenom tradiční výzdoba. Na náměstí se rozzáří vánoční strom, na Žižkově náměstí a v parku se určitě rozsvítí kouzelné sváteční dekorace.