Rozpočet počítá s dokončením významných investičních akcí z letošního roku, tou největší je rekonstrukce pěší zóny v centru města celkově za 44 milionů korun. Město plánuje pořídit projektovou dokumentaci na obnovení chaty Bažina v Peci pod Sněžkou, která desítky let sloužila žákům trutnovské základní školy kpt. Jaroše, ale loni v prosinci shořela.

"Další reálné investice a aktivity, jako například rekonstrukci kina Vesmír či opravu skleněné lávky v ulici Na Struze, doplníme na březnovém jednání zastupitelstva v rámci rozpočtových změn, a to v závislosti na výsledku hospodaření za rok 2020 a vývoji legislativy, zejména v oblasti daní," řekl starosta Trutnova Ivan Adamec.

V Trutnově je v plném proudu rekonstrukce pěší zóny v centru města.
Pěší zóna se mění za 44 milionů. Novinkami budou vodní náhon, stromy, trafika

Příjmy v roce 2021 mají dosáhnout výše 655 milionů korun, budou tedy menší než schválené výdaje. Rozdíl město uhradí ze zůstatku svých peněžních prostředků. "Rozpočet na následující rok jsme koncipovali s ohledem na aktuální pandemické a ekonomické dění. Jsme totiž v obtížné situaci. Není ještě schválen státní rozpočet a pravděpodobně nastanou změny v příjmech kvůli novému daňovému balíčku a výběru daní," uvedl Adamec.

Rozpočet pro letošní rok byl 814 milionů korun, v roce 2019 činil 946 milionů korun. Největší investiční akce představovaly modernizace letního koupaliště (74,5 milionu korun) a výstavba Střediska volného času v areálu Na Nivách (197 milionů korun).

Park v trutnovském Šestidomí dozná změn.
Trutnov vylepší prostředí parku v Šestidomí. Bude tam i budka pro netopýry

"V rámci tvorby trutnovského rozpočtu pro rok 2021 jsme pokryli mandatorní výdaje, které jsou nižší než očekávané příjmy. Dále budeme pokračovat v investičních akcích z letoška a v akcích, které jsou kryté jinými zdroji, jako například státními či evropskými dotacemi," upřesnil.

Vedle dokončení rekonstrukce pěší zóny od Krakonošova náměstí po náměstí Republiky, která probíhá od letošního července, bude příští rok pokračovat výměna oken na budově ZUŠ ve Školní ulici za 7,7 milionu korun. Dokončovat se také bude výstavba zázemí pro pálkové sporty v baseballovém areálu Red Field na Kryblici za 5,6 milionu korun.

Vánoční strom na Krakonošově náměstí v Trutnově.
FOTO: Adventní Trutnov. Večerní procházka k vánočním stromům

Technické služby Trutnov plánují pokračovat v opravách škod po srpnových povodních, na které vyčlenily 6,6 milionu korun. Na opravy dětských hřišť a sportovišť půjde 1,5 milionu korun.