Demonstrace byla poklidná, vystoupili při ní čtyři řečníci. Vedle občanů Trutnova se jí zúčastnili rovněž lidé z okolních měst, například z Vrchlabí, Úpice či Rudníku. Největší aplaus zazněl ve chvíli, kdy Tadeáš Zýka, garant Milionu chvilek pro demokracii v Trutnově, mluvil o výzvě pro senátory, aby se zabývali podáním žaloby na prezidenta Miloše Zemana pro velezradu.

V Jaroměři se více než 150 lidí sešlo v parku u ulice Albieriho mezi divadly (vláda hraje divadlo), panelákem, kde mnoho let bydleli sovětští důstojníci, knihovnou a školou (místy, která jsou důležitá pro vzdělání a boj s dezinformacemi).
V Náchodě, Jaroměři i Novém Městě dostal Zeman vzkaz: Za zradu ven z Hradu

"Musíme říct jasné ne vlivu prezidenta Zemana na směřování našeho státu do područí Ruska. Musíme říct jasné ne ovládnutí České televize ze strany Hradu a jeho loutek včetně Andreje Babiše. Musíme říct jasné ne vládě, která rozvrátila veřejné finance, podrobila si důležité instituce a ty, které jí nejdou na ruku, se snaží zdiskreditovat." Na to se snažili poukázat organizátoři.

Senátor za Trutnovsko Jan Sobotka.
Podle senátora Sobotky bezpečnostní výbor vyzval ke zvážení žaloby na prezidenta

Zazněly rovněž úryvky z Ústavy České republiky. Účastníci demonstrace na závěr skandovali Miloše do koše! Uzavřela ji státní hymna.

"Čekal jsem méně lidí, s akcí jsem spokojen. Lidé už se chtěli sejít po dlouhé době. Jsem rád, že přijeli lidé i z jiných měst a podpořili nás," uvedl po skončení demonstrace Tadeáš Zýka. "Akce byla pojatá především jako nesouhlas s vystupováním prezidenta Zemana a směřováním k Rusku. Bylo by dobré, aby jeho činy mohl posoudit ústavní soud, ale osobně si myslím, že k procesu žaloby patrně situace nedospěje," řekl.

V Trutnově se objevily plakáty Havel na Hrad ze sametové revoluce v roce 1989.
FOTO: Havel na Hrad! V Trutnově se objevily plakáty s bývalým prezidentem

O tom, kdy bude spolek Milion chvilek pro demokracii organizovat další demonstrace, zatím není jasno. "Nepochybuji ale o tom, že to nebyla poslední akce. Blíží se sněmovní volby, před nimi se bude určitě něco dít, pokud to bude možné z hlediska epidemických opatření," naznačil.

Demonstrace proti Andreji Babišovi 11. června 2019 v Trutnově.
Ve čtvrtek se bude demonstrovat v Trutnově proti Zemanovi

Akce na Krakonošově náměstí v Trutnově se zúčastnil také Petr Kalousek z Úpice, ředitel ZŠ Úpice-Lány. Na dotaz, jestli je Miloš Zeman pro děti takovým vzorem, že by školy měly jeho portrét vystavovat ve třídách, odpověděl: "Pakliže by bylo nařízeno vystavovat vzory špatné, pak je Miloš Zeman jeden z nejvhodnějších kandidátů."

Ředitelé a učitelé škol odpovídají na anketní otázku: Je Miloš Zeman pro děti takovým vzorem, že by školy měly jeho portrét vystavovat ve třídách?
Je Miloš Zeman pro děti dobrým vzorem? Deník se ptal v anketě učitelů z celé ČR