V Trutnově jsou vánoční trhy v plánu od 13. do 22. prosince, ovšem bez doprovodného kulturního programu. Ve Dvoře Králové se mají konat tento pátek, rovněž budou bez chystaného programu. V Trutnově se také ruší Silvestrovský ohňostroj.

Fast food restaurace KFC otevře v Trutnově v úterý 30. listopadu.
KFC otevře příští úterý v Trutnově novou restauraci, bude první v Krkonoších

Krakonošovo náměstí v Trutnově zdobí od pondělního rána patnáct metrů vysoká jedle obrovská ze soukromé zahrady na Nových Dvorech, na Slovanském náměstí před budovou městského úřadu stojí smrk, darovaný od SVJ z Ostrčilovy ulice. Vánoční stromy se objeví také na Lípovém náměstí v Poříčí, před obchodním centrem na Zelené Louce a ve Starém Rokytníku. Trutnov letos novým způsobem vyzdobí pěší zónu.

"Oprava pěší zóny se povedla, a tak si určitě zaslouží novou vánoční výzdobu. Lidé se zde mohou těšit na ozdobenou vstupní bránu či světelné prvky na jednotlivých lampách. Nové osvětlení chystáme také na vzrostlý strom na Svatojanském náměstí vedle vodního prvku," uvedl starosta Trutnova Ivan Adamec. Do novinek v rámci vánočního osvětlení město investuje necelých 350 tisíc korun.

Vlasta Blažková z Chotěvic přijela na očkování do trutnovské nemocnice.
Chce do kina, bazénu, na šipky. Očkování dlouho odmítala, teď už se neubránila

Dvůr Králové nad Labem má vánoční strom na náměstí T. G. Masaryka už od pátku. Je to jedenáct metrů vysoký smrk pichlavý, který městu darovala jedna z obyvatelek místní Seifertovy ulice. Přijdou na něj světelné řetězy, vánoční koule, které již dříve vyrobili žáci místní základní umělecké školy, nebo světelné dekorace zakoupené díky finančnímu přispění Nadace ČEZ.

Během dalších dní bude k vánočnímu stromu instalován také tradiční Královédvorský betlém vyrobený podle návrhu Taťány Ruprichové. Na náměstí T. G. Masaryka budou opět rozmístěny malé vánoční stromečky, které ozdobí děti z místních základních a mateřských škol, DDM Jednička nebo ZUŠ R. A. Dvorského.

Lidé v Trutnově podpořili Potravinovou sbírku.
VIDEO: Lidé v Trutnově nakoupili v potravinové sbírce stovky kilogramů zboží