Už 14. ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu Cirk-Uff odstartují dvě dnešní (středeční) představení. Létající sen č. 311 od českého souboru Airgym Art Company a Confusion v podání maďarského Freak Fusion Cabaret, což je jeden z taháků festivalu.

„Velkolepé žonglování, akrobacie, vzdušná akrobacie i burleska, k tomu černý humor a spousta zábavy. To vše autoři do představení namixovali,“ upozorňuje principál festivalu a ředitel Uffa Libor Kasík.

Směsí okouzlujícího tance, působivé akrobacie, tance a originální živé hudby, z velké části se odehrávající na běžícím pásu, to bude vystoupení Runners od nejznámějšího českého souboru Cirk La Putyka. Ten, v rámci oslav patnáctého výročí od svého založení, sehraje v Trutnově ještě druhé představení nazvané La Putyka, proslulé jako momentky z neobyčejné české hospody.

Nové logo Trutnova, nový nápis na městském úřadě a nová trička. Na snímku trutnovský starosta Michal Rosa.
Drak z kostiček je pryč. V novém logu Trutnova je pouze dračí ocásek

Unikátním spojením nového cirkusu a klasické hudby je The Veil. Inscenaci připravilo Uffo v koprodukci s australským South Australian Circus Centre. „Režisérem je Joshua Hoare, umělecký ředitel zmíněného centra, školy Cirkidz Adelaide produkující ty nejlepší akrobaty a zároveň supervizor naší školy CZirkidz. Vystoupí v ní ti nejlepší australští akrobaté a čeští muzikanti a zpěváci,“ upozornil Kasík.

Dalším australským vystoupením bude komediální vystoupení Trash Test Dummies of souboru Dummies Corp. Z Izraele přijel soubor komiků a muzikantů Asphalt Theater s pouliční show Fanfara. Vystoupí také známí Bratři v tricku nebo Holektiv.

Ilustrační foto.
VAK Trutnov měl zisk 7,3 milionu korun, na dividendách vyplatí 3 miliony

Páteční a sobotní program zakončí koncerty. Raritou bude Heart, premiéra tanečně-akrobatického vystoupení chystaná na nedělní závěr programu. Navazuje na působení australsko-české cirkusové školy CZirkidz.

„Naši studenti založili vlastní soubor s názvem CZirkidz Dance Company a připravili pod australsko-českým režijním vedením představení Heart. Na tom budou moci lidé vidět, co je možno naučit se pod skvělým vedením za jeden semestr,“ dodává Libor Kasík.

Na většinu představení je ještě možné zakoupit vstupenky. Podrobný program najdete na webu www.cirkuff.cz

Mohlo by vás také zajímat: Architekt zlaté arény Vokatý: Obavy kvůli skákajícím Čechům byly jen na začátku

Zdroj: Deník/Jan Braun