Pro místní rodiny s dětmi navíc společnost Kaufland přichystala na neděli 18. července od 15 hodin odpoledne plné zábavy v areálu Střediska volného času Na Nivách. Kromě ochutnávky grilovaných specialit od K-Mistrů od fochu z Modletic! budou připravena pro děti stanoviště s herními aktivitami.

Trutnovská prodejna obchodního řetězce Kaufland přivítala ve středu 14. července první zákazníky při otevření po rekonstrukci.Společnost Kaufland darovala 100 tisíc korun Středisku volného času Trutnov.Zdroj: Jan Bartoš

Více parkovacích míst na parkovišti před prodejnou, nabíječka na elektromobily, pokladní zóna se šesti samoobslužnými pokladnami, zvětšení prodejní plochy o 400 metrů čtverečních, navýšení stálého sortimentu o více než 700 artiklů, možnost nakupování přes mobilní aplikaci K-Scan, zákaznické terminály, ekologičtější chladící a mrazící boxy. To jsou některé z novinek prodejny Kaufland v Trutnově. V její blízkosti bude stát hmyzí hotel.

"Naše prodejna byla už starší a všichni věděli, že její modernizace je potřebná a pomůže zákazníkům i zaměstnancům. O přestavbě se ve městě diskutovalo pět let, takže pro naše stálé zákazníky to nebyla novinka. Nyní se mohou těšit na příjemné prostředí prodejny vybavené moderními technologiemi," řekla vedoucí trutnovského Kauflandu Janka Ftáčníková.

Trutnovská prodejna obchodního řetězce Kaufland se otevře po modernizaci 14. července.
Kaufland otevře v Trutnově 14. července. Co tam bude nového?

Součástí prodejny je i nová koncesionářská plocha včetně Food Courtu, který nabízí možnost stravování. Jako zdroj důležitých informací slouží zákaznické terminály, které jsou určené k ověření cen, poskytují data o složení výrobků a o zboží v akci nebo ukazují plánek prodejny. Zákazníci také mohou využívat nově vybudovaný výtah na prodejní ploše pro bezbariérový přístup do druhého patra.

"Terminály jsou takové malé obrazovky umístěné na prodejní ploše, například u čerstvých úseků či nápojů. Slouží nejen k ověření cen, ale zákazník navíc u nich získá údaje o složení výrobků, informace o akčních výrobcích či plánek prodejny," vysvětlila Ftáčníková.

Známý šéfkuchař Zdeněk Pohlreich obsluhoval v sobotu zákazníky v trutnovském Kauflandu.
VIDEO: Šéfkuchař za pultem. Zdeněk Pohlreich obsluhoval v trutnovském Kauflandu

Trutnovský Kaufland se dočasně uzavřel 12. dubna. Od té chvíle se pracovalo na její proměně, která je patrná na první pohled. Atmosféru budovy podtrhuje barevná výmalba prodejních ploch, nové LED osvětlení, regály nebo nový chladící nábytek. "Zákazníky čeká příjemné prostředí vybavené moderními technologiemi. Vybírat si mohou třeba z čerstvých pultů nabízejících široký sortiment uzenin, sýrů, lahůdek a masa, včetně toho z našeho masozávodu Kauflandu v Modleticích," uvedla Renata Maierl, tisková mluvčí Kauflandu.

Vedle vylepšeného pultu uzenin, lahůdek, sýrů a zcela nového pultu čerstvého masa, se zákazníci mohou těšit také na pekárnu se zasklením, jejíž součástí je vyhřívaná vitrína na grilovaná kuřata. "Z nových produktů mohu dále zmínit třeba chlazená regionální piva či sortiment pro rychlé občerstvení To-Go," nastínila Renata Maierl. "Proměnou prošlo i zázemí pro naše zaměstnance, tedy šatny, WC, společenská místnost a jídelní prostor s novou kuchyňkou," dodala.

Lidé vyrazili nakupovat do trutnovského Kauflandu ve čtvrtek před velikonočními svátky. Obchodní dům čeká od 12. dubna rekonstrukce.
FOTO: Kaufland zavře už za několik dní, od 12. dubna ho čeká rekonstrukce