„Pro město je podstatné, aby koupaliště bylo otevřené na prázdniny,“ řekl místostarosta Trutnova Tomáš Hendrych. Způsob, jakým bude možné pobývat na koupališti, ovšem určí vývoj koronavirové situace a podmínky stanovené vládou.

„Původní termín dokončení prodloužilo z první poloviny června pozdější dodání nerezových plechů na dno bazénů, které se vyráběly v severní Itálii. Kvůli koronavirové situaci došlo ke zpoždění při jejich dodání do Trutnova,“ vysvětlil Hendrych.

„Rekonstrukce má být dokončena kolem 20. června. Na letní prázdniny by mělo být koupaliště v provozu, samozřejmě pokud to koronavirová situace dovolí,“ dodal místostarosta Trutnova.

Dělníci hned začali nerezové plechy sestavovat a usazovat na dno bazénů. „Na dodání plechů z Itálie jsme čekali, to bylo jediné, co nám v bazénech chybělo. Nerezové boky bazénů i technologie už jsou hotové. Nic nebrání dokončení stavby,“ uvedl Petr Gaisler, ředitel městské společnosti Mebys, která spravuje sportoviště v Trutnově.

„V areálu koupaliště se dělají terénní úpravy. Dokončuje se zámková dlažba, připravuje se položení travních koberců a montáž nového dětského hřiště,“ upřesnil Gaisler aktuální stav prací.