Jaké lokality patří na Trutnovsku k lukrativním co se týká bydlení?

Trutnov je celkově lukrativní lokalitou pro bydlení, ale můžeme ho rozdělit do více kategorií. Záleží na možné investici klienta. Pokud by někdo uvažoval o stavbě nebo koupi rodinného domku, tak zde máme preferované lokality, jako jsou Nové Dvory, Česká čtvrť nebo Kryblice. Méně oblíbená lokalita, jako je Horní Staré Město (tzv. Zelenka), ale není k zahození pro méně náročné klienty. Vše se samozřejmě odvíjí od ceny, kterou chce klient do svého bydlení investovat. Pro ty, kteří uvažují o nákupu bytu je zase důležitá maximální cena, kterou jsou rozhodnuti investovat. Nejlukrativnější lokalitou pro tento druh bydlení bych rozhodně viděla centrum města. Jak se říká, čím blíže k náměstí, tím lépe.

Ale musíte počítat s větší cenou za metr čtverečný. Dále je velmi oblíbená lokalita Kryblice, Horní, Střední a Dolní Předměstí (Družba, Šestidomí, Křižík, Smeťák), ale také novější zástavba na Červeném Kopci, kde opět počítejte, že sáhnete hlouběji do své kapsy. Méně oblíbenou lokalitou (dle průzkumu, pozn. redakce) je Horní Staré Město (Zelenka), ale musím podotknout, že tato část Trutnova se velmi rozvijí. Najdeme tu již kompletní občanskou vybavenost a podotýkám, že byt v této lokalitě můžete koupit za velmi příjemné peníze oproti tzv. oblíbeným lokalitám, čehož využívají stále častěji mladé začínající rodiny. Ceny se zde pohybují o několik tisíc za metr níže. A dle klientů nejméně oblíbenou lokalitou je Trutnov- Poříčí. Důvodem jsou velká vzdálenost od města, nedostatečná občanská vybavenost atd.“

S prodejem i pronájmem nemovitosti pomůže makléř

Po tři nadcházející měsíce se budou čtenáři Krkonošského deníku nově setkávat v interaktivní rubrice Rady odborníka s realitními makléři ze společnosti Pink reality, s.r.o, kteří budou odpovídat na jejich dotazy týkající se nákupu a prodeje nemovitostí.

Pink reality je česká společnost, která se zabývá prodejem obytných domů a bytů, chat a chalup, komerčních prostor, pozemků a zabývá se i pronájmem. „Nabízíme komplexní, plně profesionální služby, které reagují na individuální potřeby a požadavky klientů,“ uvádí Tomáš Milský, generální ředitel společnosti.

Kancelář, která má pobočky v Trutnově na Krakonošově náměstí, v Rychnově nad Kněžnou, v Hradci Králové a v Žamberku, nabízí osobně prověřené nemovitosti ve východních Čechách a v Libereckém kraji.

Pokud tedy máte otázky týkající se koupě nemovitosti, řešíte otázku pronájmu, nebo je vaše nemovitost zatížena exekucí či dražbou, s nimiž si nevíte rady, máte jedinečnou příležitost se zeptat. „Naši makléři jsou odborně vzdělaní a vyškolení v oboru nemovitostí, dokážou zodpovědět veškeré dotazy,“ říká Milský a dodává: „Reagujeme na změny a obchod realizujeme transparentně, s pravidelným informováním o jeho stavu. Navíc ručíme za hladký průběh celého obchodu.“

Kontakty a více informací o společnosti najdete na stránkách www.pinkreality.cz.

Další otázky můžete posílat na adresu miroslava.jasanska@denik.cz