Slavnostní podvečer se konal v obřadní síni Staré radnice na Krakonošově náměstí, kde si ocenění převzali sportovci v celkem 6 kategoriích. „Kdo sportuje, nezlobí - to je mé oblíbené heslo. Trutnov i proto podporuje sportovce finančně, investuje do sportovních zařízení, podporuje jednorázové sportovní akce pro širokou veřejnost a podporuje i vrcholový sport. Výborné sportovní výsledky jsou totiž i vizitkou našeho města. Velké poděkování sportovcům za jejich výkony, rodičům a také trenérům a bafuňářům, kteří se o sportovce starají,“ říká k předávání cen Tomáš Hendrych, starosta města Trutnova.

Sportovní ceny města Trutnova jsou udělovány na základě rozhodnutí speciálně ustanovené výběrová komise, ve které každoročně zasedají předsedové trutnovských sportovních oddílů, členové Komise pro sport a využití sportovních zařízení a radní města Trutnova. Ti hlasují o nominacích, která posílá veřejnost. Výherci jsou:

1. Mládežnický sportovní kolektiv města Trutnova do 15 let za rok 2023

DRUŽSTVO MLADŠÍCH ŽÁKŮ U13 MFK TRUTNOV

Tým U13 hrál v sezóně 2022/2023 žákovskou fotbalovou ligu, což je nejvyšší soutěž této kategorie. V této sezoně se umístil na 9. místě.

V rozehraném soutěžním ročníku 2023/2024 je tým po podzimní části na skvělém 2. místě žákovské fotbalové divize, kterou po reorganizaci soutěží hrají. Jedná se o druhou nejvyšší soutěž této kategorie. Je to zásluhou skvělé práce celého kolektivu, který výborně motivuje realizační tým ve složení trenéra Pavla Matějky ml. s asistenty Tomášem Chmelíkem a Valentýnem Hermanem.

2. Mládežnický sportovec města Trutnova do 15 let za rok 2023

FIXOVÁ ANNA (TRIATLON - TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV)

1. místo v celkovém pořadí ČP v triatlonu kat. starších žákyň

3. místo MČR v triatlonu kat. starších žákyň

1. místo MČR v duatlonu kat. starších žákyň

3. místo MČR v aquatlonu kat. starších žákyň

1. místo Eliminátor Supersprint Triatlon Trutnov kat. starších žákyň

4 x 1. místo v jednotlivých závodech ČP v triatlonu kat. starších žákyň

členka mládežnického reprezentačního výběru ČR

3. Mládežnický sportovec města Trutnova 16-19 let za rok 2023

BEIER MATOUŠ (KANOISTIKA – TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV)

MS juniorů a U23 v klasickém sjezdu – C1m – 1. místo a 1. místo sjezd družstev (klasický sjezd i sprint)

MČR U23 klasický sjezd C1m – 1. místo

MČR dospělých klasický sjezd C1m – 3. místo

ME seniorů C2M (s Matějem Vaňkem) – 3. místo ve sprintu, 4. místo v klasickém sjezdu a 6. místo v klasickém sjezdu C1M

členství ve sjezdovém reprezentačním družstvu dospělých a zisk výkonnostní třídy MT ve sjezdu

4. Trenér města za rok 2023

HAVELKA MILOŠ (ATLETIKA – TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV)

člen a trenér oddílu atletiky od roku 1999

v roce 2023 získal jeho svěřenec Jirásko Štěpán titul mistra republiky ve skoku vysokém v kategorii dorostu, v hale byl stříbrný, reprezentoval na mezistátním utkání a je členem SCM (OR 197 cm)

další vynikající svěřenkyní je výškařka Anežka Konrádová, která v roce 2022 zvítězila na Olympiádě dětí a mládeže, v roce 2023 získala stříbrnou medaili na MČR žactva v hale i na dráze, reprezentovala na mezistátním utkání, je členkou SCM (OR 171 cm)

v minulosti se mezi jeho největší trenérské úspěchy řadí bronz výškařky Lady Pejchalové na mistrovství světa U18 v Kolumbii

5. Handicapovaný sportovec města Trutnova za rok 2023

PILAŘOVÁ KATEŘINA (SPORTOVNÍ ODDÍL SK MEZI MOSTY TRUTNOV – SPORT MENTÁLNĚ POSTIŽENÝCH – STOLNÍ TENIS)

Kateřina Pilařová a její kolegyně Julie Krouzová (také nominována na sportovní cenu) jsou členky sportovního oddílu SK Mezi mosty Trutnov, který funguje v rámci trutnovského stacionáře pro mentálně postižené. Kateřina a Julie se věnují stolnímu tenisu a během roku absolvují několik turnajů v kategorii mentálně postižených. Kromě účasti ve dvouhrách tvoří i společný deblový pár.

Největšího úspěchu v roce 2023 dosáhly tyto hráčky na Mistrovství ČR, které se tradičně konalo v Hradci Králové. Ve čtyřhře žen vybojovaly stříbrné medaile, když v dramatickém finále podlehly 2:3 na sety páru hráček ze Zlína. Jako jediné reprezentantky města Trutnova na letošním MČR přispěly díky svému medailovému umístění k prvenství Královéhradeckého kraje jako nejúspěšnější výpravy na mistrovství.

6. Sportovní kolektiv města Trutnova za rok 2023

DRUŽSTVO MUŽI MFK TRUTNOV

Družstvo muži v roce 2023 vedl trenér Vladimír Marks s asistenty Petrem Čechem, Petrem Kobosem a vedoucím týmu Petrem Brejchou.

Tým hrál v sezóně 2022/2023 fotbalovou divizi - skupina C. V této sezóně se umístil na 4. místě při zisku 52 bodů (což je nejvíce získaných bodů v dlouhodobé historii působení v divizi).