V pátek byla slavnostně otevřena multifunkční budova Střediska volného času (SVČ), které se na Nivy přesunulo ze ZŠ R. Frimla a nový objekt využije pro pestrou škálu aktivit dětí a mládeže. Patří do něj dva taneční sály, divadelní sál, tělocvična, kavárna, judistický sál nebo také unikátní lezecké centrum se čtyři metry vysokou boulderingovou stěnou a venkovní stěnou, která umožňuje vyzkoušet si cvičnou feratovou cestu. „Je to splněný sen,“ zářil spokojeností ředitel SVČ Trutnov Josef Khol.

Venkovní park s dobrodružným hřištěm, lanovým parkem, 3D bludištěm či beach volejbalovým hřištěm bude denně otevřený veřejnosti. „Volnočasový park bude otevřený každý den od pondělí do neděle od 9 do 19 hodin zdarma, bez jakékoliv registrace,“ upřesnil Khol.

Celý areál obsahuje 24 stavebních objektů. Bude sloužit nejen šedesáti kroužkům a klubům SVČ, ale také spolkům, veřejnosti a školám. „Něco takového v jiných městech skutečně není,“ poznamenal starosta Trutnova Ivan Adamec. Po Společenském centru Uffo tak má Trutnov další stavbu, která je v republice výjimečná. „Trutnov jde hodně dopředu, spousta měst v republice může Trutnovu takovou lokalitu závidět,“ uvedl Radek Mrázek, generální ředitel stavební společnosti BAK, která areál postavila.

Na Nivách vzniklo i nové parkoviště pro 81 aut, další parkovací místa ještě město vybuduje. „Parkovacích míst není nikdy dost. Parkoviště bude štěrkové a vyroste za plotem. Zázemí se ještě výrazně vylepší,“ řekl starosta.

Vedle nového střediska pro děti a mládež, na místě někdejšího kulturního klubu Nivy a country klubu Bonanza, se ještě staví Centrum duševního zdraví, jde o krajskou investici.

Stavba SVČ byla zahájena v listopadu 2017. Po roce a půl, letos v květnu, proběhla kolaudace stavby. Město za rekonstrukci zaplatilo 197 milionů korun. „Firmě se i přes vícepráce podařilo dodržet stanovený rozpočet. Veškeré náklady na tento unikátní projekt jsme pokryli z vlastních zdrojů,“ konstatoval Ivan Adamec.

Trutnovský projekt figuruje mezi padesátkou nominovaných v anketě Stavba roku. Podle hlasování veřejnosti se drží na předních místech.