Na svém zasedání to členové rady doporučili zastupitelům. „Je to skvělý obchod. Do starých výměníků bychom museli investovat nemalé finanční prostředky a ty zrenovuje ČEZ na své náklady,“ sdělil starosta města Ivan Adamec. Dále uvedl, že prodej se bude týkat hlavně stanic, které mají nejlepší léta za sebou.

Neekonomický provoz

Přesně se jedná o výměníky v lokalitách MŠ Benešova, ZŠ Náchodská, Školní jídelna Náchodská, ZŠ a ŠD Pionýrů, Fotbalový stadion v Poříčí, ZŠ M. Gorkého, ZŠ Komenského, ZŠ V Domcích, MŠ Komenského, Kino, MŠ Horská, Krytý bazén, OPS Železničářská, MŠ Žižkova, MŠ speciální Na Struze a SZŠ a MŠ Horská včetně příslušných sekundárních rozvodů.

„Město si zatím ponechá ve vlastnictví stanice tam, kde došlo k výměně zařízení v několika posledních letech a kde vychází cena za teplo oproti nákladům na údržbu stále ještě výhodněji pro nás, například ve společenském centru Uffo. V případě zmíněných šestnácti stanic přestává být jejich provoz ekonomický, proto jsme se dohodli na prodeji,“ vysvětlil starosta.

Cena není stanovena

Kupní cena jedenácti ze zmíněných stanic bude stanovena na základě znaleckých posudků. To potvrdila i tisková mluvčí ČEZ východní Čechy Šárka Beránková. „V tuto chvíli se na posudcích pracuje. Až stanice odkoupíme, jejich rekonstrukce a správu bude zajišťovat společnost ČEZ,“ řekla mluvčí.

Zbývajících pět stanic město společnosti prodá za korunu kvůli plánované výměně topného média, kterou ČEZ provede na své náklady. „Stanice přejdou z páry na vodu,“ upřesnil starosta Ivan Adamec. V souvislosti s prodejem technologického vybavení pak dojde i ke změně ceny za teplo. Město Trutnov bude hradit stejnou cenu jako běžní spotřebitelé.