Ředitelství silnic a dálnic provádí opravy na silnici v Polské a Náchodské ulici. V první etapě, která potrvá do 20. září, ŘSD opravuje úsek od kruhového objezdu u Lidlu po křižovatku ulic Polská a Náchodská.

Město pracuje na dopravních úpravách na Úpském nábřeží v blízkosti vlakového nádraží, kde vzniká odbočovací pruh. Dojde také k vybudování bezpečnostního ostrůvku na přechodu pro chodce, který se nachází směrem ke kruhovému objezdu u kina. Druhý přechod pro chodce se posune blíž k vlakovému nádraží. Další novinkou bude vybudování přechodu pro chodce před řeznictvím Libora Šrola.

Kvůli komplikacím se sítěmi při stavebních úpravách na křižovatce u Radia byla dočasně uzavřena lávka přes řeku Úpu u Obchodní akademie. V posledním srpnovém týdnu se řidiči musí připravit na dopravní omezení. Od 24. do 30. srpna dojde k úplné uzavírce Úpského nábřeží a částečné uzavírce v Polské ulici. Chodci nemohou využít chodník podél řeky vedoucí od křižovatky směrem k vlakovému nádraží.

Ve dnech 17. – 20. srpna bude také částečně uzavřena silnice v Horské ulici pod viaduktem v úseku železničního podjezdu na Šestidomí.

Kvůli havárii vodovodního potrubí v Trutnově na Lázeňském mostě u krytého bazénu se bude od pondělí 17. srpna provádět oprava. V pondělí 17. srpna bude neprůchozí Lázeňský most, na přilehlém parkovišti bude stát jeřáb. Od 18. do 19. srpna bude částečně omezen průchod mostu a okolích komunikací, práce se budou provádět z toku řeky.