„Nejčastěji jde o výspravu výtluků, propadlé kanály, rozbité dlaždice nebo nadzvednuté kostky na chodnících. Je to nikdy nekončící proces, protože každá zima nám na komunikacích napáchá mnoho škod,“ vysvětluje Lumír Labík, ředitel Technických služeb Trutnov.

Drobné opravy komunikací a chodníků v Trutnově.Zdroj: Městský úřad TrutnovČástečné opravy celkového povrchu se letos dočkala komunikace v ulici Mánesova, Dřevařská a na Jiráskově náměstí před samoobsluhou. „Opravili jsme také zastávku na Horské ulici a na Maxima Gorkého. Dále se věnujeme opravám chodníků. Nejrozsáhlejší byla v ulici Komenského a na Malém náměstí. Tady byla kamenná dlažba, která se nám po zimě nadzvedla, tak jsme ji vyměnili za mozaiku,“ dodává Lumír Labík.

Drobnějšími opravami prošly ulice Vězeňská, Dělnická, náměstí Horníků a Příčná. Ročně mají technické služby na tyto drobné jarní opravy v rozpočtu dva a půl milionu korun.

Historický snímek z areálu trutnovských kasáren s pamětní deskou na památku československých legionářů, kteří padli v první světové válce ve Francii.
Do Trutnova se vrací po osmdesáti letech zapomenutá památka na legionáře