„Na Bojiště v průběhu dne zavítaly tisíce lidí. Stěžejní bylo počasí, a to vyšlo dobře. Mám z této akce velkou radost a děkuji všem Trutnovákům, kteří vyslyšeli naši žádost, vzdali se domácích ohňostrojů a přišli na velký oficiální, při kterém jsme jim mohli zajistit bezpečný průběh oslav konce roku,“ zhodnotil starosta oslavy příchodu nového roku v opraveném areálu Bojiště.

Podle něj bylo příjemným překvapením, že akce oslovila diváky napříč cílovými skupinami. „Na ohňostroj dorazily rodiny s malými dětmi, mnoho mladých lidí i senioři. Velikou radost mi udělala i ukázněnost návštěvníků, kteří respektovali zákaz vlastní pyrotechniky. Věřím, že i to byl důvod, proč tolik rodičů mělo odvahu přivést na ohňostroj své děti,“ dodal Michal Rosa.

Pořadatelem silvestrovské akce byla společnost Bojiště provozující areál, která připravila pro návštěvníky promítání dvou filmů, opékání buřtů, fireshow, dýdžeje. Celý program vyvrcholil ohňostrojem. „Pro nás byla spolupráce se střelmistrem novou a přínosnou zkušeností, která se povedla. Perfektní byli i návštěvníci, kteří dodrželi zásadu, aby nevcházeli s vlastní pyrotechnikou, a v areálu jsme tak po celou dobu nemuseli řešit žádné závažné či nebezpečné situace či nepořádek. Akce se z pořadatelského hlediska povedla a splnila svůj účel momentu setkávání. Těšíme se na další ročník, ve kterém chceme nabídnout pestřejší program,“ řekla Tereza Dorňáková ze společnosti Bojiště.

Trutnovská radnice rozhodla, že další ročník trutnovských silvestrovských oslav bude opět na Bojišti. Kromě odpoledního pásma pohádek a opékání buřtů, které rovněž přilákaly stovky návštěvníků, se plánuje rozšířený program pro rodiny s dětmi. Večer nebude chybět ani ohňostroj, ale radnice vyslyšela zastánce zvířat a životního prostředí a vyzkouší takzvaný tichý ohňostroj. Finální program trutnovského Silvestra upřesní město na podzim.