Stavební práce jsou ve finiši, v pondělí pokládali dělníci ve Volanově asfalt. „Ve středu 1. listopadu bude na silnici I/16 ve Volanově provoz plně spuštěn. Na místě budou ještě pokračovat dokončovací práce, ale už jen za minimálních dopravních omezení,“ řekla Petra Drkulová, mluvčí krajské Správy ŘSD.

Obyvatelé Pilníkova a Vlčic dostanou výjimku při průjezdu uzavírkou ve Volanově, stejně jako ji dosud mají občané Trutnova.
Peklo v Pekle. K uzavírce ve Volanově se přidá od příštího týdne Vlčická

ŘSD zahájilo práce za 7,6 milionu korun před odbočkou na kemp Dolce 2. srpna, když musel být zbourán původní most a postaven nový. „Úplná uzavírka silnice byla nezbytná. Na starém mostě vznikaly trhliny, krápníky, docházelo k rozpadu děr a zatékání do nosné konstrukce. Most měl nízkou zatížitelnost a špatný stavební stav. Kvůli tomu došlo k jeho demolici a výstavbě nového mostu,“ uvedla Petra Drkulová. Stavební práce prováděla firma M-STAV Pardubice.

Zdroj: Deník/Jan Braun

Hotová je rovněž rekonstrukce silnice třetí třídy ve Vlčické ulici mezi Horním Starým Městem a Vlčicemi kolem chatové osady Peklo. Během necelého měsíce opravil čtyřkilometrový úsek Královéhradecký kraj za bezmála 20 milionů korun. Řidiči se tak dočkali ukončení objížděk.

Ve středu 2. srpna začala dopravní uzavírka ve Volanově, ŘSD tam bude bourat most.
FOTO: Ve Volanově začala dopravní uzavírka, pozor na betonová svodidla

V úterý končí i oprava vozovky mezi Zlatou Olešnicí a Bernarticemi

V úterý 31. října skončí dopravní uzavírka na silnici I/16 mezi Zlatou Olešnicí a Bernarticemi. Rekonstrukci provedlo ŘSD. Během tří měsíců byly vyměněny nejen krytové vrstvy vozovky do 100 mm, zároveň byl zrekonstruován propustek a opravena dešťová kanalizace. Došlo k prohloubení silničních příkopů a zároveň byly pročištěny stávající trubní propustky. Doplněny byly nezpevněné krajnice a opraveno vodorovné a svislé dopravní značení.

Opravu za 27,78 milionu Kč bez DPH realizovala firma M-Silnice.