Na Základní škole V Domcích se pracuje na dvou hlavních akcích. „První je Technicko-přírodovědné centrum Améba, které budujeme díky dotaci z IROP. Jde například o nové příčky, výměnu dveří, podlahy, instalaci přístupových systémů a kamer,“ vysvětluje Zuzana Horáková Radová, ředitelka školy. Centrum Améba bude sloužit k výuce přírodovědných a technických předmětů pomocí digitálních technologií. Celkové náklady tohoto projektu jsou téměř 42 milionů korun.

Vizualizace domova důchodců, který postaví Královéhradecký kraj na místě bývalého hornického učiliště v Žacléři.
Z hornického učiliště v Žacléři bude domov pro seniory za 125 milionů

Základní škola Komenského přes léto navazuje na opravné a rekonstrukční práce, které začaly už v době karantény. „Jde o tři akce, a to o opravu střešní krytiny nad školní družinou, opravu oken ve 4. patře a rekonstrukci učebny chemie,“ říká Petr Horčička, ředitel ZŠ Komenského. Tyto opravy vyjdou na zhruba 1,4 milionu korun.

Stadion ZŠ R. Frimla.Zdroj: David JelínekZákladní škola R. Frimla

Na Základní škole R. Frimla se přes léto realizuje hned několik významných akcí. „Žákyně na druhém stupni se v září mohou těšit na nové sociální zázemí. Do jeho opravy jsme investovali 2,8 milionu korun. V srpnu také zahájíme opravu fasády naší tělocvičny za 3,5 milionu korun,“ říká Jitka Libřická, ředitelka školy. Zhruba 300 tisíc korun škola zaplatí za opravu a údržbu výpočetní techniky. Největší akcí však je kompletní rekonstrukce atletického stadionu (na snímku). Město zde vybuduje novou tribunu, multifunkční hřiště a dětské hřiště pro žáky, kteří navštěvují družinu. Součástí akce je nové sociální zázemí se skladem a fotbalové hřiště s umělou trávou.

Přístupová trasa na vrchol Sněžky z Růžové hory se opravuje.
Cestu na Sněžku komplikuje nákladní doprava

Mateřská škola Trutnov

V době letních prázdnin se v trutnovské mateřské škole rozjely opravy na několika pracovištích. Na MŠ Gorkého, Žižkova a Novodvorská se vyměňují výtahy na přepravu jídla za více než milion korun. „Na pracovišti V Domcích jsme kompletně vyměnili okna, což nás vyšlo na 800 tisíc korun, a v Žižkově ulici opravujeme ústřední vytápění. Tato investice nás vyjde na 1,3 milionu korun,“ říká Vladimíra Priputenová, ředitelka MŠ Trutnov. (fri) Foto: David Jelínek