Nevíte kam vyrazit s dětmi za zábavou, chcete si dopřát oběd v restauraci, kde mají dětský nebo přebalovací koutek? Teď už to nebude problém. Město Trutnov připravilo pro rodiny s dětmi projekt s názvem Trutnováček.

Děti jsou vítány

Cílem je vybudovat síť aktivních míst ve městě a okolí, kde se rodiče s dětmi budou cítit příjemně. Projekt začal v dubnu.

„Smyslem projektu je reakce na moderní trendy péče o rodinu v duchu hesla Rodiče s dětmi vítáni. Projekt Trutnováček se soustřeďuje především na aktivní rodiny, které vyhledávají zajímavá místa s možnostmi pro společné trávení volného času. Každý rodič dobře ví, jak je těžké naplánovat výlet, aby vyhovoval jak dospělým, tak i jejich ratolestem, a právě proto jim chceme výběr ulehčit," uvedla tisková mluvčí města Veronika Svobodová. Jak dodala, Trutnov se chce prezentovat jako rodinné místo.

Loga pomáhají

Všechny informace najdou rodiče na internetové stránce trutnovacek.cz. Veškerá zúčastněná místa budou označená logem Trutnováček, aby je při procházce rodiny poznaly. Piktogramy potom ukáží, co dané místo nabízí.

„Například označená restaurace poskytne dětský koutek, nekuřáckou místnost, židličku na krmení, místo pro kočárky a přebalovací pult. Jiná místa zase budou garantovat dětská hřiště či parkování pro auta s kočárky," přiblížila Svobodová. Samozřejmostí je i zpětná vazba. Pokud některé zařízení nesplnilo slibované požadavky, můžete si stěžovat a zřizovatelé budou věc řešit.